VELJO TORMIS
Tekst Ernst Enno
Kaks laulu Ernst Enno sõnadele

ÜLO KRIGUL
Tekst Uku Masing
Aga vaata aina üles
6. Kui vanasti räägiti tuulest

EVELIN SEPPAR
Tekst Jaan Kaplinski
Seesama meri

CYRILLUS KREEK
Rahvaluule
Undsel ilmal lätsi ma

TÕNU KÕRVITS
Tekst Doris Kareva
Linnuteelaev

RAIMO KANGRO
Tekst Leelo Tungal
Vesised kaanonid op. 32
Kaani kaanon
Lohutus
Ujuma
Õnnetus
Sägavana

VELJO TORMIS
Tekst Viivi Luik
Sügismaastikud

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Lodewijk van der Ree

 

Liigume ja tegutseme iga päev erinevates ruumides, on need siis kultuuri-, keele- või inforuumid. Loodus on aga meie ühine ruum, sest me kõik oleme osa loodusest.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor esitab Tartu Ülikooli Narva Kolledžis kontserdil „Hääleruumid” eesti heliloojate muusikat, mis on kirjutatud eesti autorite looduslüürikale. Kõlab Veljo Tormise, Ülo Kriguli, Evelin Seppari, Cyrillus Kreegi, Tõnu Kõrvitsa ja Raimo Kangro looming. Kontserdi alguses on vestlus eesti ja vene keeles helilooja Evelin Seppari ja dirigent Lodewijk van der Reega.

Lodewijk van der Ree: “Mis meid ühendab? Inimesed on erinevad, räägivad erinevaid keeli, mõtlevad erinevalt. Mõnikord puudub üksteisemõistmine, millest võivad tekkida konfliktid. Kui astume sammu tagasi ja laiendame veidi perspektiivi, siis me ei ole nii kaugel üksteisest – hingame sama õhku, jalutame samas metsas, ka silmapiir on meil ühine. Nagu Jaan Kaplinski on kirjutanud: "Seesama meri meis kõigis". Eesti luuletajad on alati leidnud inspiratsiooni loodusest, võib-olla just seetõttu, et mõistavad inimeste kuulumist loodusesse. Ka eesti heliloojate jaoks on oluline, et oleme ühiselt osa sellest, mis on suurem kui meie erinevused. Nende hääl kõlab läbi luuletuste koorimuusikas, mis on kollektiivne, universaalne ja mitmehäälne. Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab sellel kontserdil loodusest, sest meie olemegi loodus.

Tartu Ülikooli Narva Kolledži näituste ja ürituste ruumis on 1.–30. septembrini üleval Eesti Filharmoonia Kammerkoori fotonäitus „Hääleruumid", mis peegeldab füüsilisi ja vaimseid ruume, kus tegutseb maailmas üks hinnatumaid koore. Fotoseeriate keskmes on meid ühendavad igavikulised teemad, millele kammerkoor läbi muusikalise tegevuse oma hääle annab – kõigeülene vajadus rahu järele, julgus teostada oma unistusi ja tahe teha teisiti. Fotod on valitud koori 2022. aasta muusikasündmuste jäödvustuste hulgast: Arvo Pärdi loomingu kontsert „Anna meile rahu“ Narva Issanda Ülestõusmise peakirikus Tallinn Music Week'i raames, Tõnu Kõrvitsa teose „Tiibade hääl“ esiettekanne ja Eesti Muusika Päevade kontsert „Teisiti“. Fotode autor on Anneli Ivaste, näituse kuraator Kristel Schwede. Tasuta näitus on avatud kolledži tavapärastel lahtiolekuaegadel. Näitus kuulub festivali Station Narva programmi.

Koostöös Tartu Ülikooli Narva Kolledžiga

 

Kontserdil ettekandele tulevate teoste laulutekstid eesti keeles: Laulutekstid_eesti_22092022
Laulutekstide tõlked vene keeles: Laulutekstid_vene_22092022