Loo sündmust

Kutsume Sind kaasa, loomaks võimalusi Eesti ühiskonnale oluliste muusikasündmuste ja tegevuste läbiviimiseks. Tunne end osana EFK kogukonnast ja anna oma panus EFK haridusprogrammi, heategevusprojektidesse, salvestuste tegemisse, kontsertidesse või otseülekannetesse EPCC.TV kanalil.

Vaata eelolevaid sündmusi ja tee sihtotstarbeline toetus või ettepanek meile:

 

Dirigent Tõnu Kaljuste ja EFK kontserdil „Tormis 90. Tormise Tuules“ Noblessneri valukojas.
Foto: Siim Vahuri

USA kontserditurnee 2024

Läbi aegade on USA olnud EFK oluline ja regulaarne esinemispaik, kus tuntakse huvi eesti heliloojate ja muusikakultuuri vastu ning mida kinnitavad ka EFK kuulajanumbrid Spotify’s, millest  20% moodustab ameerika publik. Kui viimasel kümnendil on EFK andnud USA-s kontserte järjepidevalt iga 2-3 aasta tagant, siis Covid tõi sellesse järjepidevusse pausi. Nüüd ongi hea märkida, et üle aastate on Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel minemas taas ühendriikidesse esitama muu hulgas Arvo Pärdi loomingut, kes möödunud aastal valiti taas enim esitatud elavaks heliloojaks maailmas. Anna võimalus EFK kontserditurneele USA-s aastal 2024!

Toeta
Toeta

 

 

Foto: Vahur Lõhmus

Salvestustegevus ja heliplaadid

Käesoleval aastal möödub helilooja Rudolf Tobiase sünnist 150 aastat. Tobias oli maailmanimega helilooja, Eesti rahvusliku muusikakultuuri tekkimise ja kujunemise üks juhtfiguure, kelle sünniaastat tähistame sügisel oratooriumi “Joonas“ originaalpartituuri eestikeelse versiooni ettekande ning salvestamisega Tallinna Metodisti kirikus. Tulenevalt eestikeelsest versioonist on dirigent Tõnu Kaljuste valinud salvestuse esituskoosseisuks tunnustatud eesti muusikud ja solistid. Esitavad: Eesti Filharmoonia Kammerkoor (laiendatud koosseis), Tallinna Kammerorkester (laiendatud koosseis), tütarlastekoor „Ellerhein”. Solistid on Taavi Tampuu, Mirjam Mesak, Kai Rüütel, Mati Turi, Raiko Raalik. Chorus mysticuse koosseisus laulavad Maria Listra, Kadri Tegelmann, Endrik Üksvärav, Tamar Nugis. Orelil Kadri Toomoja. Toeta salvestust ja plaadi ilmumist!

Toeta
Toeta

 

 

ECM Records asutaja Manfred Eicher, helilooja Arvo Pärt ja dirigent Tõnu Kaljuste, EFK ja TKO. Arvo Pärdi autoriõhtul Hamburgi Elbphilharmonie’s.
Foto: Luciano Rossetti

Otseülekanded digitaalses kontserdisaalis EPCC.TV

EPCC.TV on EFK digitaalne kontserdisaal, veebiplatvorm, kus on võimalik vaadata otseülekandeid meie kontsertidelt ja kuhu on koondatud valik varasematest esinemistest, väärtuslikest saadetest, intervjuudest ning lavatagusest elust. EPCC.TV on pidevalt täienev kanal, mille eesmärk on muuta EFK muusikaline tegevus ja pärand kättesaadavaks võimalikult kvaliteetses helis ja pildis kõigile huvilistele nii Eestis kui välismaal. Anna oma panus selleks, et kultuurisõbrad kogu maailmas saaksid osa Eesti muusikast ja muusikute tegemistest!

Toeta
Toeta

 

 

Kui Sa ei leidnud meelepärast toetusprojekti või kui Sul on hea ettepanek meile, võta julgelt ühendust: telefonil +372 56639399 või aadressil annika.kuuda@epcc.ee! Loome koos sündmusi!