Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on sisenemas NFT / Metaversumi maailma, soovides kasvatada enda kogukonda globaalses digiühiskonnas.

Mis on NFT?

NFT ehk non-fungible token on digitaalne vara, mis on loodud plokiahela tehnoloogia abil ning mida saab kasutada ainulaadsete digitaalsete kunstiteoste, muusika või videote omamiseks. NFT-de eripäraks on nende ainulaadsus ja autentsus, mis tagatakse kasutades plokiahela tehnoloogiat. Viimasel paaril aastal on eksponentsiaalselt kasvanud kõik NFT maailmaga seonduv: kunsti digitaliseerimine, selle ost-müük ja kollektsioneerimine, kujutavast kunstist muusikani.

Mis on Metaversum?

Metaversum on virtuaalne maailm, mis on loodud kasutades virtuaalreaalsuse tehnoloogiaid ja kus kasutajad saavad interaktiivselt suhelda üksteisega ja tehisintellektiga. Metaversum on kui digitaalne simulatsioon reaalse maailma kohta, siin on võimalik luua täiesti uusi kogemusi ja võimalusi, mis võivad olla reaalses maailmas raskesti või võimatud saavutada.  Metaversumi võib kirjeldada ka kui järgmist arenguetappi internetis. Interneti esimene faas ja peamine eesmärk oli jagada teavet. Teine, preagu domineeriv faas rõhutab suhtlemist ja sotsiaalmeediat, metaversum kui tulevik toob virtuaalse reaalsuse ja interaktiivsuse.

EFK eesmärk on laiendada enda missiooni digitaalsel kujul, jõuda valdkondadeüleselt läbi digitaalselt väljendatud loomingu laiema, piirideta üldsuseni ning leida uudseid toetusmehhanisme enda tegevuse võimendamisel globaalses digikogukonnas.

Kes on Patron-of-Art.com?

Partneriks EFK-le NFT / Metaversumi teekonnal on platvorm: patron-of-art.com

Patron-of-Art.com on tipptasemel NFT platvorm, kelle meeskond aitab kultuuriorganisatsioone nende  strateegia toetamisel digitaalse evolutsiooni rännakul. Omades Patron-of-Art.com lehelt soetatud NFT-d, saad Sa osaks digitaalse kutltuurivaldkonna toetajate ringist.

Avasta EFK esimene NFT kollektsioon „Joonas“.

Tutvu EFK uusima NFT kollektsiooniga “USA-Canada.