Meie üürike aeg Brüsselis on lõppemas ning ees terendab London. Reisivahendiks üllatuslikult rong. Möönan, et aeg pole kergelt kulgenud. Omamoodi äraspidiselt olen tuttav vaid ühe tänavaga, mis ühendab kontsertmaja hotelliga ning sõltuvalt kulgenurgast, marukaldu vaid ühes suunas. Sellised need siinsed tänavad juba on, olemuslikult kallutatud. Isegi traditsioonilist postkaarti lastele pole olnud veel aega leida. Unetsüklid on pöördumatult sassis pauernäppide tõttu, milledeta õhtune avantüür näib võimatuna.2018-01-29 11.24.46/teekonnale jäänud skulptuur, tõlgitud tekst postamendil “Leoni piiriks on kolm õlut”/

Küll aga on kõik ohverdused end õigustanud. Veel tund aega pärast eilse kontserdi lõppu jagas meie siinne EV100 vankri kutsar selgitusi kohalikele, kes ei adunud täpselt millise ime tunnistajaks nad olid just olnud. Rõõm meiepoolne, et Arvo Pärdi loomingule lisaks saime tutvustada belglastele ka kolme uut nime – Ülo Krigul, Liisa Hirsch ja Veljo Tormis. Vastuvõtt oli läbivalt hüperlatiividega täiendatud.

Eilses sissekandes tegin põgusa sissejuhatuse küsimuse vormis – mis ühendab Brüsselit Londoniga? Lisaks rongile on selleks üks ilus roheline lind. Peene nimega Myiopsitta monachus, maakeeli munkpapagoi (lugesin ingliskeelsest kirjandusest, et täpsemini peaks neid kutsuma “parakeetideks” ehk lühisabaliste väikepapagoiliste sugukonda kuuluvateks ja mitte papagoideks). Umbes 40 isendist, kes pääsesid vabadusse ühest armastatud kohalikust lõbustuspargist 70.ndate keskel, on tänaseks saanud plahvatuslik võõrleegion (üle 12000 linnu hetkel), kes on üle võtnud terve linna. Algselt ekvatoriaalsest kliimast pärit karnivooridest linnud on näidanud üles ütlemata suurt resistantsust ilmastikule. See on tõsine väljakutse kohalikele lindudele ja linnamaastikule, kes on hävinud seni igal rindel. Komistasin artiklile, kus kirjeldati, kuidas NATO peamaja Brüsselis pidas avalikku sõda lindudega. Küll heidutati neid kõlaritest kostvate kotkaste karjetega, kuni keemilise steriliseerimiseni välja. Kuniks pole leitud piisavalt humaanset lahendust probleemile, jätkavad mungad animaalsete võtetega oma ristiretke kohalike arvel.

relvad hetkeks varna riputav

Henry

29.jaanuar 2018