Foto: Herkki-Erich Merila

Maarja Helstein (alt) on pärit Lõuna-Eestist, Kambjast. Pärast Kambja Põhikooli lõpetamist oli tal kindel soov minna õppima koorijuhtimist Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli, kus tema õpetajaks sai Triin Koch. Õpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse õppes Ants Sootsi käe all. Pärast EMTA lõpetamist 2013. aastal alustas Maarja lauluõpinguid esmalt Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis ning seejärel EMTA bakalaureuseõppes Heli Veskuse juures.

Maarja naudib ühtviisi nii kooris laulmist kui ka koori juhatamist. Alates 2013. aastast on ta segakoor Nooruse dirigent ning 2016. aastast Virumaa Poistekoori abidirigent.

Maarja ise on laulnud Tartu Ülikooli Kammerkooris, kammerkooris Collegium Musicale ning Lübecki kooriakadeemias. Ta on esitanud ka soolopartiisid suurvormides, näiteks Pergolesi „Magnificatis“, Vivaldi „Glorias“, Mozarti Missa Brevises ning Saint-Saënsi „Jõuluoratooriumis”.

Kammerkoori tuli Maarja 2016. aastal ning on selle valiku ja võimalusega väga rahul. Ehkki see amet ei koosne eranditult vaid rõõmsatest hetkedest, siis mõistab Maarja ka neid, kes laulja ametit päris tööks ei pea. Kuna väga paljud inimesed tegelevad koorilauluga töö kõrvalt hobina, siis on ilmselt raske ette kujutada, et nii tore tegevus võib olla kellegi “päris töö”. Positiivseid külgi, mis selle ameti paljudest teistest oluliselt meeldivamaks teeb, on tõesti rohkelt.

Vabal ajal Maarja muusikat eriti ei kuula, sest nii tööl kui koolis tegeleb ta sellega palju. Siiski, kui soovib klassikalisele muusikale vaheldust, eelistab ta kuulata Kate Bushi, Queeni ja eesti muusikutest Vaiko Eplikku.

Klassikalises muusikas ta lemmikuid nimetada ei oska. Eesti vokaalmuusika heliloojatest on aga üks hingelähedasemaid kindlasti Ester Mägi, kelle muusikas köidab kõige enam naiselikkus, kus kõrvuti õrna lüürikaga on esindatud ka intensiivne ja dramaatiline pool, ning tema laulude tekstid.