Foto: Herkki-Erich Merila

Karolis Kaljuste (sopran) on sündinud ja kasvanud Tartus. Ta õppis Tartu Karlova Gümnaasiumi muusikakallakuga klassis, kus tekkis esimene sügavam kokkupuude muusikaga. Lisaks õppis ta klaverit Tartu I Muusikakoolis ja võttis laulutunde. Lauluõpetaja märkas Karolisi hääles ooperilaulja potentsiaali ja soovitas minna õppima laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse.

2012. aastal lõpetas Karolis EMTA bakalaureuse diplomiga klassikalise laulu erialal dots. Nadia Kuremi juures ja jätkab praegu samas magistriõpinguid.

Karolis on täiendanud end Eva Märtsoni, Rebecca Bergi, Alexander Schmalczi ja Kirsten Buhl Mølleri kursustel. Ta on osalenud noorte talentide ooperikursustel Helsingis (2010), Göteborgis (2011) ja Riias (2014). 2012. aastal pälvis ta Naan Põllu nimelise noorte lauljate stipendiumi.

Karolis on osalenud Heino Elleri nimelise Muusikakooli ja EMTA ooperistuudio lavastustes, kus on laulnud nimirolli Kálmáni operetis „Silva“, Susanna osa Mozarti ooperis „Figaro Pulm“ ja Lucyt Menotti lühiooperis „Telefon“.

Eesti Filharmoonia Kammerkooris laulab Karolis alates 2014. aastast. Koorilaulus paelub teda kõige enam see, et lauljate hääled harmoniseerudes omavahel, tekitavad midagi enamat ja võimsamat, kui üksik inimhääl seda suudaks.