Foto: Herkki-Erich Merila

Kaido Janke (tenor) lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise ja muusikapedagoogika erialal 1994. aastal.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori tuli ta 1992. aastal pärast osalemist Maailma Noortekooris Tõnu Kaljuste juhatusel. Lisaks EFK-le on Kaido laulnud paljudes teistes koorides ja ansamblites, sh Rahvusmeeskooris, kus tegutses ka koormeistrina, Studio Vocale’s jm. Paralleelselt laulmisega on Kaido ka ise juhatanud erinevaid kollektiive – ta on olnud peadirigent Brüsseli Eestlaste Segakooris ja Lehtse Kammerkooris, dirigeerinud Euroopa Eestlaste Segakoori ning Järvamaa Sümfonietti.

Värskeim ettevõtmine on EFK meeskvarteti juhendamine, Kaido käe all tegutseb see alates 2012. aastast.

Kammerkooris laulmise kõrval jätkub Kaidol kompetentsi kaasa aidata ka lavataguse jõuna – ta on kahel perioodil olnud toimetaja ning vajadusel teinud ka koormeistri tööd. Lisaks häälestab ta oreleid ja arranžeerib muusikapalu erinevatele koosseisudele.

Kaido tegeleb veel noodigraafikaga, vormistades noote orkestritele, heliloojatele ja kirjastustele (Theatre Of Voices Edition, Toivo Tulev jt). Pikaaegne koostöö nii graafiku kui nõuandjana koorimuusika vallas seob teda Galina Grigorjevaga, kes Kaidot koguni kaasautoriks on nimetanud. Grigorjeva teoseid laulabki kammerkoor just Kaido vormistatud partituuridest.