Foto: Herkki-Erich Merila

Annika Lõhmus (sopran) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu erialal 2004. aastal bakalaureuseõppes (dots Anu Kaalu lauluklassis) ning omandanud samas kõrgkoolis magistrikraadi cum laude 2012. aastal (prof Nadia Kuremi lauluklassis). Alates 2001 töötab Annika Lõhmus lauljana Eesti Filharmoonia Kammerkooris.

Annika on esinenud solistina mitmetes barokiajastu vokaalsuurvormides ja kantaatides, nagu Bachi „Johannese passioon“, Missa h-moll, „Magnificat“, kantaat nr. 51, Händeli „Dixit Dominus“ ning Arvo Pärdi teostes „Magnificat“, „Te Deum“, „Passio“ jne.

Annika Lõhmuse viimaste aastate loominguline tegevus on kulgenud paralleelselt mööda muusika ja kirjanduse radu. Aastal 2017 ilmusid luulekogu „Halo“ ja reisinippide käsiraamat „Passist reispassini“. Viimasesse kogus Annika oma kolleegide tähelepanekuid, nõuandeid ja humoorikaid juhtumisi arvukatelt välisreisidelt. Aastal 2020 ilmus esikromaan „Pooltoonid“ (kirjastus Varrak), mille tegevus toimub suures osas klassikalise muusika maailmas. Annika on kirjutanud ka artikleid erinevatesse ajakirjadesse (Eesti Naine, Muusika).

Vabal ajal meeldib Annikale lugeda science-fiction’it ja fantasy‘t ning kuulata džässi.