Foto: Herkki-Erich Merila

Andre Tõnnis (bariton) on pärit Tallinnast. Esimene koor, kus ta laulis, oli Tallinna Saksa Gümnaasiumi segakoor. Kooli ajal kutsuti ta ka Eesti Koolinoorte Segakoori. Suundudes õppima ajalugu Tartu Ülikooli laulis Andre ka Tartu Ülikooli Kammerkooris. Tallinnasse naastes liitus ta kammerkooridega Head Ööd, Vend ja Collegium Musicale. Peale selle on ta kaasa teinud mitmes projektkooris, sealhulgas Euroopa Kooriakadeemias.

Mida rohkem Andre koorides laulis, seda enam sai hobist tema põhitegevus. Ajendatuna soovist saada paremaks lauljaks, astus ta 2017. aastal Georg Otsa nim Tallinna muusikakooli klassikalise laulu erialale, õpetajaks Eha Pärg. Tema soovitusel tuli Andre Eesti Filharmoonia Kammerkoori katsetele. Üks esimesi kontserte, kus ta EFK ridades kaasa tegi, oli Johann Sebastian Bachi “Jõuluoratoorium”. Just seda teost mõned aastad varem esitades hakkaski Andre mõtlema enda kui laulja täiendamisest, olles lummatud aldisolisti esitusest. Lisaks eelpool mainitule kuuluvad tema lemmikteoste hulka ka Bachi “Johannese passioon”, Erkki-Sven Tüüri “Missa Brevis”, Arvo Pärdi “Which Was the Son of…” ja Veljo Tormise “Unustatud rahvad”.

Kuigi ajalooõpingud jäid pooleli, on ajalugu Andrele alati südamelähedane. Peale selle on ta heavy metal muusika fänn ning lemmik spordiala on käsipall, mida ta kooli ajal mängis. Individuaalselt pole Andre aga kunagi võistlust või konkurssi võitnud. Parimad tulemused on alati saavutatud läbi koostöö, kas võistkonna või koorina.