Lavastus ja kujundus ROBERT WILSON
Muusikajuht ja dirigent TÕNU KALJUSTE

Lavakunstnik Serge von Arx
Kostüümid Carlos Soto
Valguskujundus AJ Weissbard
Lavastaja assistent Tilman Hecker
Dramaturg Konrad Kuhn
Tehniline direktor Mauro Farina

Esitavad:
Lucinda Childs, Michael Theophanous, Enro Roosimäe, Erki Laur, Tatjana Kosmõnina jt
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Tallinna Kammerorkester
Solistid, näitlejad, teatri- ja tantsukoolide üliõpilased

Eesti Kontserdi ja Change Performing Artsi produktsioon

 

Eesti Kontsert toob partnerluses Milano tootjafirmaga Change Performing Arts 12.-15. mail 2015 a Tallinnas Noblessneri Valukojas lavale Eesti helilooja Arvo Pärdi ja Ameerika lavastaja Robert Wilsoni muusikateatrieteatrilavastuse “Aadama passioon”.

Kahe silmapaistva looja, Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni koostöös valmiv etendus seob kahe kunstniku loomingulise kogemuse ning ümbritsevast maailmast arusaamise. Sünnib emotsionaalne vaatemäng helide ja valguse keeles. Lavastuse muusikaliseks aluseks on Pärdi kolm olulisimat teost: "Aadama itk", "Tabula rasa" ja "Miserere". Esiettekandes kõlab ka spetsiaalselt lavastuse tarbeks sündiv "Sequentiae".

"Aadama passiooni" lavastamisel pean oluliseks just teose valguslahendust. Ilma valguseta pole ruumi. Teost oleks ju lihtne kujutada tumedas võtmes, kuid pean oluliseks leida lavastusele just valgusest tulvil lahendus“. Nõnda kirjeldas Wilson lavastuse prooviperioodil augustis 2014. “Loodan, et meil õnnestub töö käigus jõuda ka meelte vabastamiseni, et mõttelennule ruumi anda. Loodan luua ruumilahenduse, mis aitaks paremini Pärdi muusikat kuulata,” lisas Wilson.

Robert Wilsonit peetakse kaasaegse teatri suurkujuks ning avangardteatri üheks alusepanijatest. Wilson on püsinud rahvusvahelise teatriareeni tipus alates läbimurdelavastusest “Einstein on the Beach” (koostöös Philip Glassiga, 1976). Wilson on pärjatud Pulitzeri, kahe Premio Ubu, Veneetsia biennaali Kuldse Lõvi, Olivier’ ja arvukate teiste auhindadega.
Lisainfo: www.robertwilson.com.

Lavastuse valmimist toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, BLRT Grupp, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.
Lavastusest ja selle sünnist valmivad dokfilm ja kontsertfilm, tootjateks Accentus Music (Leipzig), Eesti Rahvusringhääling ja Eesti Kontsert.