Erkki-Sven Tüür


- Triglosson trishagion


 


Arvo Pärt


- Kanon pokajanen  


Solistid


Kaia Urb (sopran)


Iris Oja (alt)


Tiit Kogerman (tenor)


Allan Vurma (bass) 


Eesti Filharmoonia Kammerkoor


Dirigent Daniel Reuss
Erkki-Sven Tüüri „Triglosson trishagion” a cappella segakoorile on kirjutatud vanale õigeusu teenistuses kasutatavale tekstile, mida lauldakse vaheldumisi eesti, vene ja kreeka keeles. Mitmele keelele viitab ka pealkiri – triglosson (kr. k. kolmekeelne). Esiettekanne toimus 27. aprillil 2008 Tallinna Niguliste kirikus vokaalansambli Orthodox Singers esituses Valeri Petrovi juhatusel.


 


 


Vanaslaavikeelse patukahetsuspalve tekstile loodud Arvo Pärdi „Kanon pokajanen” (1997) kõlas Niguliste kirikus enne ametlikku esiettekannet Kölni katedraalis. Eesti Filharmoonia Kammerkoor on teost esitanud kümneid ja kümneid kordi maailma mainekamatel muusikafestivalidel, suurtes ja väikestes, uutes ja vanades kirikutes.


„Patukahetsuskaanon” on Pärdi kõige ulatuslikum a cappella kooriteos. Helilooja pühendas selle teose loomisele rohkem kui kaks aastat, olles enne seda juba pikka aega väga tõsiselt palveteksti süvenenud. Pärt on tunnistanud, et patukahetsuspalve teksti avastamine aastaid tagasi, kui ta end õigeusu kiriku traditsiooniga sidus, avaldas talle tugevat muljet ning selle teksti muusikasse valamisel veedetud vaimu rikastav aeg on teinud teose talle väga oluliseks.


Teos on pühendatud Tõnu Kaljustele ja Eesti Filharmoonia Kammerkoorile.