Sergei Rahmaninov
- „Püha Johannes Kuldsuu liturgia“ op. 31

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putninš

 

Koostöös Eesti Kontserdiga

 

Sergei Rahmaninov

Sergei Rahmaninov (1873-1943) kirjutas heliteose „Püha Johannes Kuldsuu liturgia“ (op 31) 1910. aastal, võttes aluseks õigeusu kirikus kasutusel olev liturgiline tekst - Püha Johannes Kuldsuu liturgia. Pärast esiettekannet on see heliteos Rahmaninovi kuulsa „Koguöise jumalateenistuse“ kõrval teenimatult varju jäänud ning harva tee kooride repertuaari leidnud. Kaspars Putniņši sõnul on aga „Püha Johannes Kuldsuu liturgia“ kahtlemata 20. sajandi üks olulisemaid kooriteoseid: „Pole just palju koorile kirjutatud muusikat, milles oleks sümfoonilise teose võimsust, mõõdet ja sügavust, kuid „Püha Johannes Kuldsuu liturgias“ on see kõik olemas.“

Kammerkoori koosseisus teevad esinemistel kaasa kuus lauljat Euroopa erinevatest riikidest - Itaaliast, Portugalist, Norrast, Serbiast, Sloveeniast ja Venemaalt. Kontsertidele eelnesid meistriklassid, mida viisid läbi EFK hääleseadjad Kaia Urb ja Allan Vurma. Lauljate leidmiseks korraldati konkurss Euroopa Liidu muusikaprojekti Ulysses Network raames, kelle partner on EFK alates 2016. aastast.

Kontserdisari „Palved“, mis saab teoks koostöös Eesti Kontserdiga, toob kuulajateni eri usunditega seonduvat muusikat. Vene õigeusu kooriklassikale järgnevad hooaja kevadpoolel lääne katoliku kiriku ning budismi-teemalised kavad.

Eesti Rahvusringhäälingu Klassikaraadio kontserdisalvestus: 14.10.2017, Niguliste kirik, Tallinn.
Kontserdile eelneb Sakarias Leppiku loeng.