Lukáš Borzik (1979, Slovakkia)
"Credo" segakoorile (2012/2018)

Helena Tulve (1972, Eesti)
"Nächtliche Gesänge" (2019, esiettekanne)

Thomas Simaku (1958, Ühendkuningriik)
"La Leggiadra Luna" segakoorile (2017, Eesti esiettekanne)

Toivo Tulev (1958, Eesti)
"Ek het jou lief" (2019, esiettekanne)

Wim Hendrickx (1962, Belgia)
"Blossomings. Three Prayers for a Better World" / "Õitsengud. Kolm palvet parema maailma eest" koorile ja trompetile (2016)

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Indrek Vau (trompet)
Dirigent Kaspars Putniņš

 

Vt veel: World Music Days 2019

 

Iga-aastane nüüdismuusika festival World Music Days toimub sel aastal Eestis 2.–10. maini. World Music Days on laiaulatuslik rahvusvaheline festival, mis toob kokku sadu professionaalseid muusikuid ja heliloojaid, eesmärgiga tutvustada uut ja põnevat loomingut üle kogu maailma. Eestipoolseks peakorraldajaks ja läbiviijaks on Eesti Heliloojate Liit ning Eesti Muusika Päevad. Eesti Muusika Päevade traditsiooni kohaselt on igal festivaliaastal oma teema, mis seob selle kunstiliseks tervikuks. 2019. aasta festivali teema “Läbi laulude metsa” on inspireeritud koorilaulust ja loodusest.

Sel aastal tuleb ettekandmisele kokku 150 teost autoritelt üle kogu maailma, sealhulgas rohkem kui 20 uudisteost. 9 päeva vältav rahvusvaheline suursündmus toimub peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ning Laulasmaal, kokku 20 erinevas kontserdipaigas.

Muusikat kannavad ette Eesti parimad orkestrid, koorid ja solistid. Programmi on kaasatud ka interdistsiplinaarse iseloomuga projekte audiovisuaalse kunsti ja etenduskunstide vallast. Sündmused leiavad aset kontserdisaalides, kunstigaleriides, muuseumides ja teistes avalikes ruumides.ERRi Klassikaraadio salvestus.