Schnittke. Reekviem
Pärt. „Miserere“

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Tõnu Kaljuste

 

 

Muusikahuvilised teavad väga hästi Tõnu Kaljustet kui Veljo Tormise ja Arvo Pärdi väga lähedast kaastöölist ning üht parimat interpreeti. Samas on Kaljustel erilist mõttekaaslust ka nimekate heliloojatega teistest kultuuridest.
Antud kava peateost, nõukogude perioodi ühe põnevama helilooja-avangardisti, nn polüstilistilise kompositsioonistiili looja Alfred Schnittke “Reekviemi” kui vaimulikku muusikat ei olnud võimalik salvestada Schnittke kodulinnas, nõukogude Moskvas. “Reekviemi” esimene salvestus leidis aset Estonia kontserdisaalis,Tõnu Kaljuste juhatusel, 1976.
Sel mälestusväärsel Tallinna-visiidil leidsid teineteist mõttekaaslastena Alfred Schnittke ja Arvo Pärt. Schnittke “Reekviemi” seosed leidsid hiljem tee Pärdi teosesse “Miserere”, mis on antud kava teine kaalukas teos.

Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori võidukäik Eesti ja maailma kontserdilavadel on olnud lahutamatult seotud. Kaljuste oli koori asutaja (1981) ning peadirigent (aastani 2001). EFK-ga ja samuti Kaljuste poolt koorile partner-orkestriks asutatud Tallinna Kammerorkestriga on koos ringeldud üle mandrite, salvestatud kõrgeimaid auhindu pälvinud plaadistusi (sh Grammy 2014).

Koostöös Eesti Kontserdiga
Piletid 9-15 eurot Piletilevis ja Piletimaailmas

 

Vt lisaks: REEKVIEM JA MISERERE

Eesti Rahvusringhäälingu Klassikaraadio kontserdisalvestus on tehtud 14.04.2017 Tallinna Jaani kirikus.