EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER
EESTI FILHARMOONIA KAMMERKOOR
ALEKSANDER GAVRILJUK (klaver)
KAIA URB (sopran)
Dirigent MIKKO FRANCK

 

Sergei Rahmaninov
– Klaverikontsert nr 2 c-moll op 18

Dmitri Šostakovitš
- Pidulik avamäng

Francis Poulenc
– Gloria

 

Saksamaal elav noor ukraina pianist Aleksander Gavriljuk on Horowitzi (1999), Hamamatsu (2000) ja Arthur Rubinsteini konkursside (2005) laureaat, kes korduvalt ka maestro Neeme Järviga koos esinenud. Ta on esinenud maailma parimate orkestritega, nagu Kuninglik Concertgebouw Orkester, New Yorgi, Los Angelese ja Iisraeli filharmoonikud, Venemaa Rahvusorkester jpt, teinud koostööd dirigentidega nagu Vladimir Ashkenazy, Herbert Blomstedt, Dan Ettinger, Vladimir Fedosejev, Mark Gorenstein, Sebastian Lang-Lessing, Daniel Raiskin, Kurt Sanderling, Leif Segerstam, Vladimir Spivakov jpt. Ta on mänginud paljudel nimekatel festivalidel, sh Luganos Šveitsis, Ruhris Saksamaal, Colmaris Prantsusmaal, Miami klaverifestivalil USAs jm.

“Concertgebouw on pärast tema meisterlikku esinemist transis. Väga harva tuleb ette, et Concertgebouw kuulajad vilistavad ja laulavad saalist lahkudes.... Gavriljuk on loonud imelise kõlamaailma nagu Mondriani pildid oma selgete liinide ja värvidega.” (Guido van Oorschot, De Volkskrant 2009)

Kaia Urb on eesti hinnatumaid suurvormisoliste nii kodu- kui ka välismaal. Ta on teinud koostööd paljude tuntud dirigentidega, sh Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi, Paul Mägi, Paul Hillier, Olari Elts, Juha Kangas, Saulius Sondeckis jt, ning muusikakollektiividega nagu The Hilliard Ensemble, Göteborg’i Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Hortus Musicus, NYYD Ensemble, Leedu Kammerorkester, Praha Kammerorkester, Austraalia Kammerorkester jt.