Solistid:
Yena Choi (sopran)
Helen Lepalaan (metsosopran)
Oliver Kuusik (tenor)
Lisandro Abadie (bass-bariton)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste

 

Tõnu Kaljuste, Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos solistidega valmistusid detsembri alguses Beethoveni „Missa solemnis“ kontsertideks, kuid seoses COVID-19 nakkuskordaja jõulise tõusuga Eestis ja ettekantava teose erakordselt suure esituskoosseisuga otsustati toimumine lükata uude aastasse.

Beethoven „Missa solemnis“ sama koosseisu esituses toimub:

  • 2. oktoobril 2021 kell 19.00 Tartu Pauluse kirikus

  • 3. oktoobril 2021 kell 19.00 Tallinna Jaani kirikus (NB! toimumiskoht on muutunud)


Mõlemal kontserdil kehtivad 02.12.2020 Tallinna või 03.12.2020 Tartu samale kontserdile ostetud piletid. Juhul, kui uued toimumiskuupäevad siiski ei sobi, on võimalik pileteid tagastada Piletilevi kaudu kuni 27.12.2020.

„Missa solemnis“ on mastaapne teos suurele koorile, solistidele ja orkestrile, mida mahukuse tõttu võetakse Eestis harva kontserdikavasse. Beethoveni ise pidas „Missa solemnist“ oma kõige tähtsamaks teoseks 9. sümfoonia kõrval.

*************

Sel aastal tähistatakse kogu maailmas Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva. Sel puhul toob dirigent Tõnu Kaljuste koos rahvusvahelise kõrgetasemelise solistideansambli, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga publikuni Beethoveni suurteose "Missa Solemnis" D-duur op. 123. ehk „Püha missa“.

"Mis südamest tulnud, läheb südamesse," kirjutas helilooja selle teose tiitellehele. Traditsioonilises liturgilises missavormis ja -tekstis väljendab Beethoven jõuliselt nii enda kõige isiklikemaid mõtted ja tunded kui elab läbi oma ajastu sügavat valu ja traagikat.

Beethoveni elu lõpuperioodil, aastail 1819–1823 loodud oopus on jäänud sageli tema sümfooniate, eriti samal perioodil valminud Üheksanda sümfoonia varju. Pea kaks sajandit hiljem jõulukuu alguses sünnib see erakordselt võimas, dramaatiline ning haaravaid emotsioone tulvil muusika uuesti läbi Eesti esinduskollektiivide ning rahvusvahelise kõrgetasemelise solistideansambli, et avaldada austust Beethoveni suurvaimule.

Korraldaja Tallinna Filharmoonia koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga