Eile sai ootamatult palju kõmbitud, nutikas käepael näitas lõppeks pea 29k sammu. Hiinalinn ja Väike Itaalia, SoHo, Freenwich Village, Wall St ja Times Square – kõik on päriselt olemas. Inimesi on külluslikult, sagimist jätkub, kultuurist nõretab iga kvartal, hinnad on.. no kohe ON, tuju on aga ülev!

Lapitekk NYC

New Yorki kujunemine selliseks nagu ta tänapäeval poleks võimalik, kui siin ei oleks seda sõnulseletamatut MISKIT, mis peibutab oma lummusega, nagu Sinatra laulab 2xNY – if I can make it there, I’ll make it anywhere. Eks aitab sellele kindlasti kaasa ka väga hea looduslik sadam ja ookeanitaguste naabrite alati mitte kõige parem käekäik. Kujunemisloost on loodud palju nauditavaid filme (Far and Away või siis enamik Martin Scorsese filmide paremikust) ning kirjutatud inspireerivaid kirjatöid ajalehepoisist miljonäriks. Lummuse tulemusena kasvas 19. sajandil elanike arv 60 000-lt 3,43 miljonini, saavutades esimesena maailmas megalinna mõõtmed 1920.ndatel. Õieti ületas NYC Philadelphia rahvaarvu samal aastal, mil pealinna tiitel läks viimasele.

Sulatusahjus teineteisega koos olles on toimunud siin ka paratamatult hulk kokkupõrkeid ning leppimisi, mis moodustavad üheskoos kõikekatva ajaloolise lapiteki. Mäletan kui üks mu professoritest ülikoolis katkestas ühtäkki loengu ning ütles, et jätke see hetk meelde – WTC kaksiktornidesse lendasid just sisse kaks kaaperdatud lennukit, oli maailm enne ja pärast seda sündmust. Pole ka ime, et just NYC-s registreeriti esimene COVIDi juhtum USA-s.

WTC memoriaal

valmis kontserdiks
h
1.02.24

Henry Tiisma

See on kindlasti ilmselge juhus, kuidas loomad on rivistatud. Kõik teed ei vii ju ometigi poliitikasse. Elevant kõige taga, kes on Vabariiklaste sümbol. Eesel, eest kolmas, on Demokraatide sümbol. Ja ninasarvik kõige ees. Akronüüm RINO (hääldatakse nagu “rhino”) tähistab USA poliitikas “Republican in name only” elik siis justkui politiiline reetur või kuiski.

Kickstarting economy

Linn mis ei maga kunagi