Lõuna-Korea

Tõele au andmata võiks vast öelda, et potentsiaalsete kirjutajate tunglemine oli sedapuhku tihedam kui tipptunni ajal liinibussis. Paraku jäin taaskord kaotajaks mina, mistap siin me nüüd jälle oleme – mina siinpool ekraani ning auväärt lugeja pihusolevat seiramas. Õieti pole koor veel Seouoeauouli jõudnud ning kirjutan neid ridu Vantaa lennujaamas. Menetlesin isekeskis, et ehk on põnev katse tuvastada seaduspärasusi netist loetud infokübemete ja päriskogetu vahel.

REPORT THIS AD

Niisiis Lõuna-Korea. Paremuselt teine Korea alates 1948.a, kui uskuda Põhja-Korea infokandjaid. Koduks elektroonikahiidudele Samsung ja LG ning üllatusliku kontrastina kogu maailma vetikatööstuse kroonjuveel (90% sushi norilehtedest etc kasvatatakse siin). Põleme mahedas ootusärevuses, sest tegemist ka plastilise kirurgia maailmapealinnaga ning riigiga, mis teisel kohal vähimate ülekaaluliste inimeste edetabelis. Kurikuulus koeralihalembus pidavat olema pigem üleelusuurune müüt, väga vähesed on tegelikult koeraliha proovinud ning paljudele kohalikele on see teema ebamugav. Kõigele vaatamata pidavat olema populaarne koeravere energiajook, mis saadaval igas nurgapealses leheputkas.

Iga söögikorra oluliseks nurgakiviks on kimchi, hapendatud hiinakapsas 250-l erineval moel. Restorane ja siseruume külastades peaks arvestama sellega, et kingad palutakse üldjuhul jätta eeskotta. Alternatiivina võib tellida ka toidu koju, edeva lisandina tullakse takkajärge ka kasutatud lauanõudele järgi.

REPORT THIS AD

Kultuuriliste veidruste nimekiri on alampealkirja väärt. Avalik nuuskamine on hirmus tabu ning suurim põlgus käib kaasas kõigiga, kes kasutatud ninaräti taskusse tagasi peaksid tsurkama (oma tatti kaasas kanda!). Kanalisatsioonil on üleüldised näguripäevad, kuivõrd KOGU vetsupaber visatakse prügikasti. Sõbrapäev, 14. veebruar, on meestele orienteeritud, kuid vastukaaluks on 14. märts, Valge Päev, ainult naistele. Ääremärkus ja hoiatus õpetajatele (ning valitud dirigentidele) punase pliiatsi kasutamise kohta, punasega kirjutakse vaid surnute või peatselt surijate nimed. Ning! Arvatakse, et inimesed on sündides juba aasta vanused, pidavat olema segadusttekitav kogemus välismaalastele.

Hoolitseme siis, et püssirohi oleks kuiv ja laskemoona jätkuks.
henry
17. nov 2019