Kasutan võimalust, kus kolleegid veedavad vaba aega hotellist eemal, vabastanud enne wifi oma kammitsaist ning kirjutan paar rida blogisse. Meie rändtsirkus on vahepeal veerenud Scottsdale-i (eeslinnake Phoenixile) ning andnud ka esimese eduka kontserdi. Minu subjektiivse hinnangu järgi kõige palavam vastuvõtt (ütlen nii, heitmata midagi ette senistele). Ilmselgelt aitab kaasa soe kliima, oleme ikkagi Sonora kõrbe rohelises oaasis, kus hetkel on miski 20C ringis sooja ja paistab lauspäike. Publikumi osas on Hemingway lause seni kinnitanud tulist õigsust eestlaste osas, kes hoolimata sadama olemasolust, on leidnud alati tee meie ülesastumistele. Ühtlasi on tooniandvaks saanud kohalikele iseäralik huumor ja elunautlus.

2017-02-15-01-16-39

Lahtiste otsade rubriigis pean kahjatsusega teatama, et Karini tagasilend ei sujunud viperusteta, mistap jäi ta maha oma Washington-Frankfurdi lennust. Kirjutamise hetkel on aga õnneks juba kodus, pagas hulgub maailmas ringi. Tugevat tervist ja taastumist talle! Samuti ei ole läinud liiga rõõmsalt Krissul, kellel kahtlustatakse kerget peapõrutust lisaks pahkluuvigastusele. Jätkates siiski tarmukalt hetkel meiega kulgemist kohmakal sammul.

Tagasi pehmetele teemadele. Scottsdale, Arizona on olnud sünnipaigaks ja nooruspõlve koduks üllatuslikult paljudele andekatele inimestele. Pealkirjas mainitud Vincent (Furnier) on loomulikult kurikuulus Alice Cooper, kes küll sündinud Detroitis, veetis kogu oma lapsepõlve kirikuõpetaja perepojana Phoenix-Scottsdale’i linnastus. Cassius (Clay) oli ilmeksimatu rusikaga, 20. sajandi üheks võimsaimaks atleediks nimetatud lavanimega Muhammad Ali, kes langes 2016. a õela vikatimehe ohvriks. Kuid kes on Ronald Evans?

Filmi ja kirjanduse valdkonnast tasuks tunnustamist Stevie Nicks (Fleetwood Maci edukama perioodi laulja), näitleja Emma Stone ning ohh-häda-ja-viletsust Videviku sarja autor Stephenie Meyer. Mainisin ta ära, loodan, et olete rahul?!

2017-02-15-21-03-37

Hetkel on vaba aeg, kuniks buss meid kontsert XI-le viib. Tahan tunnustada oma usinaid kolleege sportlikkuses! Gym on alati majutamas kedagi meist. Alles olime Philadelphias, kus hoolimata 7.30 väljasõidule oli jooksulindi juures suisa saba. Siin leiti hotelli tagant spordiväljak, millel korraldati tenorid vs bassid korvpallimatš, millele kuulutati juba välja jätkuvõistlus. Selg jääb kangeks ning vaim nüriks, kui oled allutatud rändtsirkuse nuumsea rolli. Ka mina, vana spordipõlgur, vehin saalis miski issandiseteabmisnimelisel masinal ja püüan nui neljaks vähemalt 5km päevas kõndida (õnneks lõi jumal audioraamatud).

Henry

Scottsdale AZ, 15.02.2017

PS Ronald Evans oli viimase mehitatud Kuulennu Apollo 17 piloot, kes on üks 24 inimesest, kes selle teekonna ette võtnud. Tema käes on pikima (the biggest) Kuu orbiidil tiirlemise rekord (üle 300h)

PPS Napilt TOP 3 väljavalitu seast välja jäänud, kuid mainimist väärt härra siiski – Stephen Spielberg – veetis samuti nooruse siin ning peab Scottsdale’i oma kodulinnaks. Indiana Jones, Jurassic Park, ET etc juured ulatuvad visuaalselt kõik siia. Tegelikult väärib Spielberg loomulikult eraldi rubriiki.