Kirjutan küll tagasivaatavalt eelnevat tuuri kaedes, kuid kuna anonüümsed tenorid (nimed autorile teada) on kurtnud, siis pole suurt parata ka. On selliseid kaasteelisi meie hulgas, kes kunagi ei viitsi paigakeste kohta miskit uurida ning eelistavad lugeda tühitähiteadmisi (tuntud ka kui trivia) siitsamast blogist. Triin jättis enda postituses kenasti ruumi linnakese ajaloole ning vähemalt mulle on alati tundunud, et kohalikke inimesi/tavasid/kultuuri on kergem mõista, kui tead pisutki nende päritolust. Seega kannatagem ära või jätkem vahele. :)

vaade Santa Barbara kindlusest

Santa Barbara asukohal asetsenud asulast on leitud inimtegevuse jälgi 13 000 aasta tagusest ajast. Esimese eurooplasena jõudis siia Hispaania lipu all seilanud portugaallane João Cabrilho aastal 1542. 1822. aastal võitsid mehhiklased iseseisvussõja Hispaania krooni vastu. California ei jäänud Mehhiko osaks just kauaks. Juba 1846.a võitsid ameeriklased eelnevalt põgusalt mainitud omavahelises sõjas 8 osariigi jagu maad juurde ja said enestele ookeanivaatega akna rannikule. Linna areng sai tõsise hoo sisse koos California kullapalaviku ja ülemöödunud sajandivahetuse naftaleiuga kohalikus lahes. Puurtorne on külluslikult ning kohalikud pole üllatuslikult teab mis õnnelikud nende üle kunagi olnud.

Santa Barbara oli koduks suurimale tummfilmi stuudiole AFMC (American Film Manufacturing Company) kuni aastani 1922. Samuti peab Longhead Aircraft Company, tänase nimega Lockheed, linnakest oma sünnikohaks. Viimase puhul on tegemist ühe suurima sõjarelvade tootjaga maailmas.

1942. aastal ründasid Jaapani allveelaevad lahes nafta puurtorne. Kaldal puhkes paanika ning inimesed pagesid sisemaale, jättes maha oma kodud ning kukutades kinnisvara hinnad rekordmadalale tasemele. Tegemist oli esimese võõrvägede rünnakuga USA maismaa osale alates 1812. aastast.

Linnanimeline kuulus seebiooper ekraniseerus vahemikus 1984-93 ning oli suur hitt koduvabariigis. Tänase lugejaküsimuse võidab inimene, kes mäletab – kes siis lõppeks tappis Channing Capwell Jr-i? Auhinnaks võib midagi omal vabal valikul telekast vaadata.

läänerindelt kosmeetiliste muutustega
henry
24. november 2018

PS Siit link videole, mille peamiseks autoriks Miina Pärn, täiendused kohalikest vaadetest. Video on lühike ja lööv, 0.36 – https://youtu.be/Vqu-_mBHsN4