Armas Lugeja! Palju on voolanud vett merre, lennukalt on alanud aasta, keskpäraselt on edenenud talv, mõnevõrra on tõusnud käibemaks, sugugi pole muutunud sissetulekud paljude jaoks sellest ajast, kui viimati vahendasin kammerkoori töid ja tegemisi väljaspool kodumaad. Neid ridu kirjutan valdavalt küll Frankfurdi lennujaamas, mil ootame lennukit, mis viib meid töisele turneele Ühendriikides (väikese põikega Kanadasse).

Nagu ikka, jätan ma kontserttegevuse arvustamise päris tegijatele ning püüan oma püüdlike kirjatöödega anda edasi töömelu ja puhuti vastata hinges pakitsevatele küsimustele, mis auväärt Lugejal võib-olla ei tulnud endal pähe küsidagi. (Ntx miks NYC on tuntud ka kui “the Big Apple”? See ulatub saja aasta tagusesse aega, mil hobuste võiduajamisele pühendunud ajakirjanik John J FitzGerald (puudub kinnitatav sugulus Scott Fitzgeraldiga) kuulis mustanahalisi tallitöölisi viitamas linnas toimuvatele võistlustele säärase väljendiga. Ta “laenas” tagasiulatumatute tasudeta termini ning ristis oma kolumni “Around the Big Apple”, mis osutus käibeväljendina klassiüleselt populaarseks.)

Kerby ja Steve Martin (vastutav reisisaatja) aastal 2017

Algamas on meie pikaaegse ülelombi partneri Kerby Lovallo organiseeritud viimane ringreis, mida võiks tagasihoidmatult nimetada Pealinnade Tuuriks. Teada kõigile, et Washington DC on Ühendriikide pealinn. Vähem teada, et Philadelphia oli ajutine pealinn 10 aastat (1790-1800) kuni rajati eelmainitud kirikut keset küla. Seevastu on äkki üllatuslik, et enne Vennasõbralikku linna oli pealinnaks täiesti ametlikult New York City, aastatel 1785-1790. (Aga mis oli USA pealinn enne 1785? Lühike vastus – London. Pikem vastus – polnud veel Ühendriike. Enne pidid 13 esimest Ameerika kolooniat iseseisvuma Inglise krooni alt, mida tehti verise Revolutsioonilise sõja ajal 1775-1784.) Ahjaa, Toronto on Ontario regiooni pealinn Kanadas.

Seega valigem lähimast muusikat edastavast voogedastusplatvormist parema puudumisel Willie Nelsoni kulumatu hitt On the Road Again, kinnitagem rihmad ja IGATAHES-TRJAHH!

löögivalmis
h
30.01.2024

Henry Tiisma