Kui Ann Arbor kirjeldas end kui “the biggest little city in the middle”, siis Ameerika otsa kogemata komistanud mehe järgi nimetatud linnakese ja Ohio osariigi pealinna Columbuse lipukirjaks on “the biggest small town in America”. 850k inimesega on vooruslik tagasihoidlikkus kaunistamas neid, mina aga keskenduksin pigem ameerikaliku mõtteviisi algetele ehk kahe sõnaga “the biggest”. Kust see tuleb ja mis värk sellega on? (ja nii lühike keskendumine oligi)

fb_img_1486416767605Southern Theatre, Columbus (foto autor Olari Viikholm)

Põnev juhus ja tore tõik spordisõpradele – meie eilne kodulinnake Ann Arbor ja tänane kodulinn Columbus on suurimad rivaalid kolledži jalgpallis (mängu, mida millegipärast ei mängita eriti jalaga). Kuna oleme Super Bowli lävel, siis mõtlesin et mainin ära.

Ohio osariigi kohta öeldakse “swing state”, mis maakeeles tähendab seda, et Ohio otsustab pahatihti Ühendriikide saatuse. Nii ka viimastel valimistel, kus Trump svingis 51 vs 43% Hillary kahjuks. Oleme ametlikult jõudnud republikaanide maale. Laitmatult puhtad valged linad ja tõrvikud valmis seada. Ega me siia kauaks siiski jää. Juba paari tunni pärast viib rändtsirkus meid edasi Valparaiso linnakesse Indiana osariigis.

PS Ma jätaksin eilse kontserdi kokkuvõtte teistele rindereporteritele pureda, kui mu andunud lugejatele sobiks.

PPS Kes on müstiline pealkirjas mainitud Paul Tibbets? Tema oli loomulikult oma ema nimelise Enola Gay lennuki piloot, kes näitas maailmale mida “the biggest” pomm inimestega teeb. Sündinud ja kasvanud Columbuses. Vot!

Henry
Columbus, OH 5.veebruar 2017