Foto: Herkki-Erich Merila

Marie Roos (sopran) alustas klassikalise laulu õpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Teele Jõksi juhendamisel ning jätkas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus lõpetas muusika interpretatsiooni suuna klassikalise laulu erialal 2017. aastal. Ta täiendas end kuni 2020. aastani Londoni Kuninglikus muusikakolledžis (Royal College of Music) professor Patricia Rozario OBE juures. Ta on õppinud ka muusikaliteatrit Guildford School of Acting programmis Inglismaal. 2022. aastal tegi ta oma lavastajadebüüdi Rodgersi muusikaliga “Helisev muusika” Katariina kirikus, Tallinnas.

2016. aastal tegi ta ooperidebüüdi Henry Purcelli ooperis “Dido ja Aeneas” Belinda rollis Stephan Jörise (Saksamaa) lavastuses, mis nomineeriti Eesti Teatriauhinnale. 2017. aastal astus ta esmakordselt solistina üles Inglismaal, British Isles Music Festivalil esitades Bachi, Vivaldi ja Caldara aariaid festivali kammerorkestri ning klavessiinimängija Robert Costiniga. Aasta hiljem toimus Tallinnas tema esimene täispikk soolokontsert. Marie on kontserte andnud lisaks Eestile ka Taanis, Saksamaal, Itaalias, Norras, Rootsis ja Soomes. Ta on osalenud solistina suurvormides, sh J. S. Bachi “Matteuse passioonis”, “Johannese passioonis”, h-moll missas ja kantaatides ning esitanud Vivaldi, Händeli ja teiste heliloojate teoseid. Ta on teinud koostööd mainekate dirigentidega nii Eestis kui ka välismaal.

Aastatel 2022–2023 oli Marie Bachfesti kontsertide solist, lauldes Bachi, Vivaldi ja Černohorský aariaid. Ta on esinenud ka festivalil Klaaspärlimäng ning Pühalepa muusikafestivalil, kus esitas barokkrepertuaari Tallinna Barokkorkestriga ning vanamuusikaansambliga Cantores Vagantes.

Tema hääl kõlab mitmel plaadil, sealhulgas Maria Fausti ja Kira Skovi “In the beginning”, mis võitis kaks Taani muusikaauhinda, sh aasta vokaalmuusika väljaande tiitli.

Marie on laulnud erinevates koorides, sh kammerkooris Collegium Musicale ning Savonlinna Ooperifestivali kooris ning olnud Tallinna Reaalkooli Kooristuudio kooride hääleseadja. Eesti Filharmoonia Kammerkooris alustas Marie lauljana 2023. aasta augustis.