Foto: Herkki-Erich Merila

Kristjan-Jaanek Mölder (bass) lõpetas 2012. aastal Tallinna Muusikakeskkooli laulmise erialal Uku Jolleri juures ja kooridirigeerimise Ingrid Kõrvitsa käe all. Tema õpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille lõpetas bakalaureuse kraadiga samuti kahel erialal – 2015. aastal kooridirigeerimise prof. Ants Sootsi klassis ja 2017. aastal klassikalise laulmise erialal Juhan Tralla juhendamisel. Klassikalises laulmises kaitses Kristjan-Jaanek magistrikraadi 2020. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õp. Juhan Tralla) ja 2021. aastal Salzburgi Mozarteumis prof. Michele Crideri klassis. Tema liedi-õpinguid juhendasid samas koolis Pauliina Tukiainen ja Stephan Genz. Ta on täiendanud ennast Lioba Brauni, Tuuli Lindebergi ja Erki Pehki meistriklassides. Alates 2021. aastast õpib ta Tallinna Ülikooli bakalaureuseõppes psühholoogiat.

Kristjan-Jaanek Mölder on saavutanud auhinnalisi kohti mitmel konkursil: Mart Saare konkursil II koht ja publikupreemia (2017), Jean Sibeliuse nimelisel rahvusvahelisel vokalistide konkursil Turus IV koht (2017), EMTA korraldatud Lied-duo konkursil I koht (2018), Haydni-nimelise konkursi poolfinalist Rohraus (2019), Vello Jürna nimelise vokalistide konkursi finalist (2020).

Ta on teinud kaasa ooperilavastustes, sh laulis ta Aenease rolli Purcelli ooperis „Dido ja Aeneas“ (2017, EMTA ooperistuudio), nimirolli Händeli „Orlandos“ (2020, EMTA ooperistuudio) ja Nathanael/Spalanzani/Dapertutto rolle Offenbachi ooperis „Hoffmanni lood“ (2021, Salzburgi ooperistuudio).

Kristjan-Jaaneki eelistatuim žanr on kammerlaul ja tema eredaim elamus oli kontserdil esitada Schumanni laulutsüklit „Poeedi armastus“. Vabal ajal teeb ta kaasa rahvatantsuansamblis „Lee“.