Foto: Herkki-Erich Merila

Annely Leinberg (alt/metsosopran) alustas oma muusikalist teekonda eelkooliealisena viiuliõpingutega, mis jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis. Selle kõrval asus ta laulma Eesti Televisiooni Tütarlastekooris. Pärast keskkooli tegutses ta mõnda aega üritusturunduse valdkonnas, kuid vajadusest tegeleda muusikaga, asus taas seda õppima. 2015. aastal omandas Annely Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi muusikapedagoogika erialal, õppides ühtlasi Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis Marika Eensalu lauluklassis. 2016. aastal jätkas ta klassikalise laulu õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kust suundus 2017. aasta sügisel Hollandisse Utrechti Konservatooriumisse vahetusõpingutele. Selle tulemusena omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2018. aastal bakalaureusekraadi Eva Märtsoni ja 2021. aastal magistrikraadi Helen Lepalaane juhendamisel. Samaaegselt läbis ta ka magistriõpingud Utrechti Konservatooriumis Karin van der Poel’i lauluklassis, kus andis oma koolilõpukontserdi 2022. aasta suvel.

Solistina on Annely laulnud peamiselt erinevaid suurvorme ja Bachi kantaate valdavalt Eestis ning Hollandis Tõnu Kaljuste, Daniel Reussi, Kaspars Putniņši, Nils Schweckendieki, Jos van Veldhoveni, Simon Carringtoni, Andres Mustoneni, Endrik Üksvärava, Aapo Häkkineni, Toomas Siitani jt. dirigentide käe all. Laulmise kõrval töötab ta Eesti Kunstiakadeemia ja Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoori abidirigendina. Alates 2015/2016 hooajast on Annely osalenud Eesti Filharmoonia Kammerkoori paljudes projektides, 2023. aasta augustis alustas ta koori koosseisulise aldilauljana.

Annely muusikaväliseks meelistegevuseks on maailmas ringi rändamine ja veel enam, rännakuteks plaanide koostamine. Suurest armastusest kõige Hispaaniaga seonduva vastu tegeleb ta aktiivselt kohaliku keele õppimisega.