Foto: Herkki-Erich Merila

Anna Dõtõna (metsosopran) lõpetas Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli 2004. aastal klaveri erialal ja 2012. aastal klassikalise laulu erialal õpetaja Marika Eensalu juures. Ta omandas bakalaureuse kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2009. aastal muusikateaduse erialal, 2015. aastal klassikalise laulu erialal õpetaja Helen Lepalaane juures ning magistrikraadi 2017. aastal interpretatsioonipedagoogika eriala klassikalise laulu suunal Rostislav Gurjevi klassis.

Anna on võtnud osa paljude lauljate meistriklassidest, nagu Kaia Urb, Matti Pelo, Manuela Formichella, Irina Lungu, Paolo di Napoli, Margareta Brandt ja Wilma Vernocchi. Ta on laulnud Eesti Kontsertkooris, ansamblis Vox Clamantis ning koos Aule Urbiga ja Zenja Hovstepjaniga ansamblis “Metsikud Mezzod”.
Anna algatas 20.-21. sajandi vene ja eesti heliloojate kontserdisarja „Õhtune muinasjutt“, kus ta solistina esitas teatraalseid muusikateoseid.

Anna arvab, et Eesti Filharmoonia Kammerkoori sattus ta saatuse tahtel – talle helistati ning kutsuti ettelaulmisele. Alates 2011. aastast kuulubki ta EFK koosseisu ning on selle üle väga õnnelik, sest ta on alati tahtnud laulda erinevat muusikat, reisida maailmas ringi, esineda kuulsatel lavadel ja seda kõike on EFK talle kinkinud.

Laulmisest vabal ajal meeldib Annale osaleda põnevas psühholoogilises seltskonnamängus “Maffia”. Samuti naudib ta jalutuskäike Eesti metsades, rabades ja mere ääres.