KONTSERT ON TASUTA!

Cyrillus Kreek (1889–1962)
- Taaveti laul 22


Jean Sibelius (1865–1957)
- Murdunud hääl
- Venesõit
- Saarel põleb
- Mida rästas rassib
- Mu südame laul
- Kantaat (Nii heldelt ande)
- 25. oktoobril 1902
- Unelmad
- Mehed merelt ja tasaselt maalt
- Armastaja
- Laule segakoorile 1987, II-VII
- Finlandia-hümn


Cyrillus Kreek
- Taaveti laul 104
- Õnnis on inimene


Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Heikki Seppänen (Soome)

 

2015. aastal tähistatakse kogu maailmas Soome kuulsaima helilooja Jean Sibeliuse (1865–1957) 150. sünniaastapäeva. Selle sündmuse puhul on soome dirigent Heikki Seppänen koostanud kava Sibeliuse kaunimatest lauludest ning plaanib Eesti Filharmoonia Kammerkooriga salvestada helilooja kogu koorilooming. Aluseks on võetud Sibeliuse täiendatud koorimuusika kogumik aastast 2008, kuhu on koondatud laulud erinevatest loomeperioodidest, ligi pooled neist on ka tundmatud.

Sibelius on soomlastele väga hingelähedane helilooja, kes peegeldab muusikas nende rahvuslikku identiteeti. Heikki Seppänen iseloomustab: „Sibeliuse helikeel on romantiline, kaunis meloodia ning vaid talle omane harmoonia, tema teostel on eriline atmosfäär. Sibelius kirjutas sageli lugusid just amatöörkooride tellimusel, mistõttu on  tema muusikat suhteliselt lihtne esitada ja ka kuulata. Minu jaoks on tema koorimuusika avastamine olnud nagu rännak täis põnevaid avastusi.“

Kontserdid Sibeliuse kooriloominguga antakse Haapsalus, Vigala koorijuhtide laagris ning mitmel Soome muusikafestivalil Espoos, Hämeenlinnas, Turkus jm. Salvestus on plaanis teha juunikuus Soomes, Järvenpääl, kus Sibelius elas pool oma elust.