Sofia Gubaidulina - „Canticle of the Sun“
Galina Grigorjeva - "The Dark Night of the Soul" (esiettekanne)
Frank Martin - Missa topeltkoorile

Solist Leho Karin (tšello)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putninš

EFK 35. juubelihooaja ”Peadirigentide” sarjas seisavad koori ees EFK peadirigendid läbi aastate: koori asutaja Tõnu Kaljuste, Paul Hillier, Daniel Reuss ja praegune kunstiline juht Kaspars Putniņš. Igaüks neist on valinud juubeliväärilise kava, mis toob suurepäraselt esile koori rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud kvaliteedi.
Sarja alustab koori praegune peadirigent Kaspars Putninš, kes kuulub kindlalt kõige tunnustatumate meie aja kooridirigentide hulka rahvusvahelisel kontserdiareenil. Ta juhatab regulaarselt Euroopa tippkoore, on lisaks EFK peadirigendi positsioonile ka Tenso Euroopa Kammerkoori ning Läti Raadio koori koosseisuline dirigent.
Putninši kavas on Galina Grigorjeva uus helitöö ümbritsetud kahest suurejoonelisest kooriteosest. Sofia Gubaidulina on loonud Assisi Franciscuse ”Päikeselaulu” tekstile majesteetliku, kirgliku kõiksuse-ülistuse, mille tšello-soolopartii esitab särav nüüdismuusika interpreet Leho Karin. Frank Martini 1922. aastal valminud Missat topeltkoorile peetakse üheks kõige mõjusamaks meie aja missamuusikaks.

 

Piletid Piletimaailmas ja Piletilevis

Koostöös Eesti Kontserdiga

Klassikaraadio kontserdisalvestus on tehtud 4.10 Estonia kontserdisaalis.