Reedel, 13. jaanuaril 2006 kell 19.00


Tallinna Metodisti kirik 


 


Arvo Pärt - Trisagion


Arvo Pärt - In principio


W. A. Mozart - Reekviem


 


Solistid:


Kädy Plaas


Helen Lokuta
Jussi Myllys (Soome)


Uku Joller


 


Eesti Filharmoonia Kammerkoor


Tallinna Kammerorkester


Dirigent TÕNU KALJUSTE


Piletid hinnaga 100.-/ 70.-* müügil Eesti Kontserdi kassas, Piletimaailma müügikohtades ja tund enne kontserdi algust kohapeal.


*Sooduspilet - kehtib õpilastele, ISIC- ja TEACHER-kaardi omanikele, pensionäridele ja invaliididele.


 


 


Soome tenor Jussi Myllys alustas lauluõpinguid aastal 1995 ning õppis hiljem Kimmo Lappalaineni juures Helsingis. Aastal 2000 astus ta Sibeliuse Akadeemiasse, alates aastast 2004 õpib Elisabeth Werresi juures Berliinis. Ta on osalenud Tom Krause, Salvatore Fisichella ja Peter Schreieri meistriklassides. Jussi Myllys on õppinud ka klaverit ja trombooni ning osalenud mitmes etenduses tantsijana.


Oma esimesed lavarollid tegi Jussi Myllys õpingute ajal Sibeliuse Akadeemias (Ferrando osa Mozarti ooperis "Così fan tutte" ja Alfredi osa Straussi operetis "Nahkhiir"). 2003. aastal võitis ta esikoha rahvusvahelisel tenorite konkursil Lohjas. Aastal 2004 sai ta suure menu osaliseks Mozarti "Võluflöödi" lavastuses Vaasa ooperiteatris, esitades Tamino osa. Aastateks 2004–2006 on talle määratud Soome ooperisolistide ühingu stipendium.


Aastal 2005 osales Myllys Sallineni, Schumanni ja Mozarti teoste esitamisel Soomes, laulis Don Ottavio osa Mozarti ooperis "Don Giovanni" Komische Oper Berlinis, osales muusikafestivalil Prahas, ning laulis Peter Schreieri juhatusel Bachi "Johannese passioonis" ja Haydni teoses "Aastaajad" koostöös Soome Raadio Sümfooniaorkestriga.


Jussi Myllys on esinenud paljudes maailma tuntumates kontserdimajades ja kirikutes. Tema repertuaari kuuluvad ka Bachi "Matteuse passioon" ja "Magnificat", Händeli "Messias", Haydni "Loomine" ja Andrew Lloyd Webberi Reekviem. Lähemal ajal on Myllyse tööplaanis "Don Giovanni" (Turku), "La traviata" (Komische Oper Berlin), kontserdid Soomes ning Mozarti Reekviemi esitus T