Arvo Pärt (1935)
„Silouans Song“ keelpillidele
„Trisagion“ keelpillidele
„Stabat Mater“ segakoorile ja keelpilliorkestrile

Georg Friedrich Händel (1685–1759)
Concerto Grosso op 6 nr. 5 D-duur
„Dixit Dominus“ solistidele, koorile ja orkestrile

Concerto Copenhagen
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Tõnu Kaljuste

Kontsert „Pärt & Händel“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

 

Kontsert „Pärt ja Händel“ loob muusikalise silla erinevate ajastute vahel, ühendades 18. sajandi kõlamaailma nüüdismuusikaga. Esitajateks on rahvusvaheliselt hinnatud Arvo Pärdi interpreedid Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo).

Inimhääl ja loodusmaterjalidest vanamuusika pillide kooslus on üks põliseid viise kunsti väljendamiseks. Kahe omanäolise muusikakollektiivi koostöös avastatakse koos kahe suurmeistri loomingut. Arvo Pärdi kavas olevaid teoseid interpreteerib CoCo ajastu pillidel esmakordselt, mis võimaldab loob uusi võimalusi helilooja mitmekihilise loomingu tõlgendamiseks. Pärdi muusikale sekundeerib barokiajastu suurmeistri Georg Friedrich Händeli särav looming.

Kahe ajastuid ühendava suurmeistri muusika kohtumisel avanevad uued kõlamaailmad, mis jõuavad kuulajateni kahe rahvusvahelisest tunnustatud muusikakollektiivi  esituses Kultuuripealinn Tartu 2024 raames.

Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo) on üks põnevamaid varasele muusikale pühendunud ansambleid maailmas. Mängides ajaloolistel instrumentidel on orkester väga hinnatud nii oma kõrge mängukvaliteedi kui ka mitmekesise repertuaari poolest. Üldtuntud heliloojate kõrval baroki ja varajase klassitsismi ajastust esitavad nad vähetuntud märkimisväärseid teoseid Skandinaavia heliloojatelt. Pikka aega on CoCo sooviks olnud varajase muusika kõrval esitada ka Arvo Pärdi loomingut, mida nad soovivad teha koos Pärdi loomingu hinnatumate interpreetidega, Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Kahe Grammy ja maineka Gramophone’i auhinnaga pärjatud koori on kutsutud esinema paljudele mainekatele festivalidele ja kuulsatesse  kontserdipaikadesse kogu maailmas nagu BBC Proms, Salzburgi Mozartwoche, Aix-en-Provence’i festival, Carnegie Hall, Los Angelese Walt Disney nimeline kontserdimaja jpt.

Kahe eri ajastute suurmeistri – Pärdi ja Händeli muusika toovad kuulajateni kaks rahvusvahelisest tunnustatud muusikakollektiivi Tõnu Kaljuste juhatusel Kultuuripealinn Tartu 2024 raames.

 

Piletid Piletilevis:
Täispilet 30 €
Sooduspilet 20 € (õpilased/üliõpilased/pensionärid)
Pilet kahele 50 €
Toetajapilet 100 € (sisaldab broneeritud istekohta, kava ja kingitust)