Anton Bruckner (1824–1896)
„Ave Maria”
„Christus factus est”
„Os justi”

Pärt Uusberg (1986)
„Missa Tagore” segakoorile, harfile ja tšellole

Edward Elgar (1857–1934)
„Lux aeterna”

 

Eda Peäske (harf; Tallinn, Paide)
Lisanne Rull (harf; Viljandi, Haapsalu)
Ruslan Petrov (tšello)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Pärt Uusberg

 

Noor helilooja ja koorijuht Pärt Uusberg kannab ette koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga jõulukuul Eesti erinevates kirikutes vaimuliku kava „Missa Tagore”. Dirigent on valinud esitamiseks endale hingelähedase muusika, mis peegeldab laia skaalat kõlavärve õrnast ja haprast kuni sügavate ekspressiivsete hoovusteni.

Peateosena kõlab Pärt Uusbergi kauni helikeelga „Missa Tagore” (2017), kus on kokku põimunud kaks maailma – traditsiooniline missatekst vaheldub India müstiku Rabindranath Tagore luuletusega „Mererannal“, mille puhul kooriga liituvad harf ja tšello. Pärt Uusberg: „Oma teost „Missa Tagore” olen juba alates selle loomisest soovinud kuulda kutselise koori kõlaväljas. Loodan, et see kava toob esile Eesti Filharmoonia Kammerkoori unikaalse kõla selle parimal kujul ning sobib hästi detsembrikuu algusesse, kus oleme veel ühe jalaga hingedeaegses sügises, kuid ühtlasi ka juba jõuluootuses.”

Advendiaja pühalikku meeleolu täiendavad tuntud romantiku Anton Bruckneri a cappella muusika pärlid, suursuguselt kõlavad motetid, ning inglise helilooja Edward Elgari ebamaiselt ilus „Lux aeterna”.

Pärt Uusbergi kontserdid saavad teoks tänu eripreemiale, mille ta võitis VII Eesti noorte koorijuhtide konkursil.