Savvas Karantzias
Katharsis


Vambola Krigul (löökpillid)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Tõnu Kaljuste

 

23.11 kell 17 näituse „Confluences“ („Lõimumised“) fototuur koos autorite Peggy Herbeau ja Christophe Fillieule’ga Kloostri Aidas.
FOTOTUUR ON TASUTA!

 

22.-24. novembrini toimuvad Tallinnas Rhodos-Reval kultuurisündmused, kus on võimalik osa saada Kreeka muusikast ja kultuurist, mille keskmes on Rhodose saar oma rikkaliku kultuuripärandi ja ürgse loodusega.

Peasündmusena jõuab Eesti publiku ette esmakordselt Rhodosel resideeruva kreeka helilooja Savvas Karantziase looming. Tema 9-osaline teos „Katharsis“ segakoorile (2022) viitab võimsale kirgastunud emotsionaalsele  seisundile, mis kreeka keelest tõlgituna tähendab puhastumist. Katarsist tõlgendatakse kui kirgedest vabanemist, hinge puhastumist ja õilistumist kunstielamuse mõjul.

Kreeka kaasaja helilooja Savvas Karantzias on kirjutanud arvukalt teoseid orkestrile, koorile ja erinevatele kammerkoosseisudele. Tema loomingut on esitatud lisaks tema kodumaale ka Prantsusmaal, USAs, Austraalias ja teistes riikides. Eesti publikul on võimalus avastada tema loomingut esmakordselt.

Kontserdile eelneb samal päeval, 23. novembril tasuta fototuur algusega kell 17 Kloostri Aidas, kus prantsuse fotokunstnikud Peggy Herbeau ja Christophe Fillieule tutvustavad Kreeka kultuuri fotograafia kaudu. Nende seeria „Confluences“ („Lõimumised“) on kui fotograafiline rännak Rhodose saarel, mis asub Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika ristteel, põimides erinevaid kultuure, arhitektuuri ja keeli pika ajaloo vältel. Fotonäitus on avatud Kloostri Aidas 11.-24.11.2024.

Rhodos-Reval kultuurisündmustega luuakse uusi kultuurisidemeid Prantsusmaa, Kreeka ja Eesti vahel, tuues kokku nende riikide muusikud, kunstnikud ja kultuurikorraldajad. Sündmusi korraldavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Pariisis asuv kultuuriühing Arts Spontanés, Festival European Polyphony ning Rhodosel asuv Kreeka ühing Ars Artis.

Vt lisa:
www.epcc.ee
www.festivaleuropeanpolyphony.com
www.arts-spontanes.com

Piletid Piletilevis:
Täispilet 20 €
Sooduspilet 15 € (õpilased/üliõpilased/pensionärid)
Pilet kahele 35 €
Toetajapilet 100 € (sisaldab broneeritud istekohta, kava ja kingitust)