Robert Jürjendal
„Siis on Päevad valgemad valgest”, „Eesti maastikud I” (esiettekanne), „Credo” Missa Brevis’est

Jan Sandström
„Üks roosike on tõusnud“

Heinz Holliger
„Winter III” teosest „Aastaajad”

Jonathan Harvey
„The Angels“

Robert Jürjendal (kitarr)
Arve Henriksen (trompet, Norra)
Madis Metsamart (löökpillid)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putniņš

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Robert Jürjendali, Arve Henrikseni ja ning Madis Metsamarti „Talvemaastikud“ on advendimõtisklus – pimeda öö müstikast ja uue sündiva valguse ootusärevusest. Muusika atmosfäärist õhkub talve hingust, kus koori sumedad kõlad koos kitarri, trompeti ja löökpillide tämbriga sümboliseerivad pimeduse ja valguse kontraste.

Dirigent Kaspars Putniņši ning kitarrist Robert Jürjendali koostöö sai alguse 2013. aastal tänu Viljandi Kitarrifestivali poolt tellitud uudisteostele. Festivaliks valmis Robert Jürjendali ja luuletaja Doris Kareva teos “See öö oli pikk” Eesti Filharmoonia Kammerkoorile ning ansamblile Weekend Guitar Trio, mis kanti ette ka 2016. aasta Jõulujazzi programmis. Robert Jürjendal on ühendanud oma loomingus klassikalise kitarri innovaatiliste elektrooniliste kõladega Jürjendal on aktiivselt tegutsev vabakutseline helilooja ja muusik ning Tallinna Kunstihoone kontsertsarja SOOLO korraldaja.

Maailma ühe omapärasema ja produktiivsema norra trompetisti Arve Henrikseniga viis Robert Jürjendali kokku norra elektronmuusik ja produtsent, nüüdismuusikafestivali Punkt korraldaja Jan Bang. Niguliste kiriku programmis on Arve Henriksen nii helilooja kui ka improviseerija rollis, lisades ettekandele tulevatele teostele ainult temale ainuomase fluidumi. Robert Jürjendal ja löökpillimängija Madis Metsamart on duona andnud hulgaliselt kontserte Eesti erinevates kontserdisaalides, sealhulgas ka Jõulujazzi raames Niguliste kirikus. Just Niguliste kirikus, kus kaja pikkus on rohkem kui 11 sekundit, on võimalik sulatada erinevad kõlaallikad – koor, trompet, löökpillid, elektrikitarr – akvarellilikult ühtseks ja kummastavalt terviklikuks helipildiks.

 

ERR'i Klassikaraadio salvestus 13.12 kontserdist Tallinnas.