Zoltán Kodály
„Laudes Organi” koorile ja orelile

Kimmo Pohjonen
„Vabadus” koorile ja akordionile (esiettekanne)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Kimmo Pohjonen (akordion)
Kadri Toomoja (orel)
Dirigent Tõnu Kaljuste

Piiratud arv pileteid müügis Piletilevis.

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor tähistab oma 40. sünnipäeva suurejoonelise kontserdiga, mis pakub üllatusi ja uudsust! Oma asutaja ja peadirigendi Tõnu Kaljuste käe all esitatakse kava, kus põimuvad ürgsus ja eksperimentaalsus ning kohtuvad erinevad kõlamaailmad – inimhääl, orel ja akordion.

Soome üks värvikamaid muusikuid Kimmo Pohjonen kirjutas kammerkoorile sünnipäevaks kolmeosalise teose koorile ja akordionile „Vabadus”, mis tuleb sel õhtul esiettekandele. Iidsed helid ja ürgsed rütmid kasvavad võimsaks sõnumiks, väljendades vajadust rahu ning vabaduse järele. Virtuoosseid soolosid akordionil esitab autor ise. Teise teosena kantakse kontserdil ette Ungari ühe tuntuma helilooja Zoltán Kodály „Laudes Organi”, kus orelihelid koos kooriga rõhutavad sündmuse pidulikkust. Koorile sekundeerib orelil Kadri Toomoja.

Sündinud unistusest ja kasvanud koos Eesti muusikaga on Eesti Filharmoonia Kammerkoor jõudnud aastakümnete jooksul professionaalse klassikalise muusika maailmas tipptegijate hulka. Sel teekonnal on koori suunanud peadirigentidena asutaja Tõnu Kaljuste, Paul Hillier, Daniel Reuss ja Kaspars Putniņš ning inspireerinud suured loojad Veljo Tormis, Arvo Pärt ja paljud teised heliloojad. Lisaks kontsertidele kodus on arvukad reisid kammerkoori viinud Austraaliast Mehhikoni ja Ameerikast Aasiani, kus koos on musitseeritud heade sõpradega Tallinna Kammerorkestris ning paljude teiste suurepäraste orkestritega külalisdirigentide käe all. Tänu heliloojatele, interpreetidele ning publikule kogu maailmas on koori 40 aastat kujunenud värviliste sündmuste rohkeks. Eesti Filharmoonia Kammerkoor kutsub kõiki kaasteelisteks jätkama seda elamusterohket muusikalist teekonda!

Kontserdi kava: EFK40