8. veebruaril kell 19


Tartu Jaani kirik


 


Cyrillus Kreek (1889–1962)


REEKVIEM c-moll (1927)


Christopher Bowers-Broadbenti seade koorile ja orelile


Solist Tiit Kogerman (tenor)


 


Christopher Bowers-Broadbent


7WORDS koorile ja orelile


Esiettekanne!


 


Eesti Filharmoonia Kammerkoor


Organist Christopher Bowers-Broadbent (Suurbritannia)


 


Dirigent Paul Hillier


 


Cyrillus Kreek kirjutas Reekviemi c-moll 1927. aastal tenorile, orelile, segakoorile ja orkestrile. Seekord esitatakse Reekviemi uues versioonis, seatuna koorile ja orelile, mille on teinud nimekas briti organist ja helilooja Christopher Bowers-Broadbent.


Ajaloolise Londoni Gray's Inn'i organist ja koormeister ning Lääne-Londoni sünagoogi organist Christopher Bowers-Broadbent on esinenud kõikjal maailmas. Eesti Filharmoonia Kammerkooriga on ta juba aastaid tihedat koostööd teinud peamiselt Arvo Pärdi muusika esitamisel (Hollandi Festivalil, BBC Promsil) ja salvestamisel ("Da Pacem", Harmonia Mundi, 2006).


Kontserdil tuleb esmaettekandele ka Bowers-Broadbenti teos "7Words" (2006), kus orelisoolod vahelduvad kooriosadega, mis on kirjutatud Paul Hillieri tellimusel spetsiaalselt Eesti Filharmoonia Kammerkoorile.


"7Words" koosneb kolmeteistkümnest lühikesest palast, mis põhinevad kristliku kirikukalendri ühe tähtsama päeva, Suure Reede liturgial. Põhitekstiks on Jeesuse seitse viimast ütlust ristil, mida on sajandeid kasutatud eriti Suure Reede meditatsioonidel.


 


Piletid 80.-/50.- müügil Piletimaailma müügipunktides, Eesti Kontserdi kassas ja tund enne algust kohapeal.