BOHEEM
Giacomo Puccini ooper
Maestro Puccini koduteatri tipplavastus
Lucca Giglio Teater (Itaalia)

Mimi: Juyoung Hong
Musetta: Lara Lagni
Rodolfo, luuletaja: Kyungho Kim
Marcello, kunstnik: Matias Tosi
Schaunard, muusik: Vincenzo Nizzardo
Colline, filosoof: Giovanni Parodi
Benoit, majaperemees; Alcindoro, riiginõunik: Giorgio Trucco
Lavastaja Marco Gandini
Lavakunstnik Italo Grassi
Kostüümikunstnik Anna Biagiotti

Rahvusooper Estonia poistekoori ja Tallinna Muusikakeskkooli lastekoori lauljad
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Festivaliorkester
Dirigent Risto Joost

 

Puccini „Boheem“ on üks kolmest maailma tuntumast ja sagedamini esitatud ooperist. Paljud ütlevad, et põhjus, miks just Puccini on nii paljude lemmik, peitub tema ooperite stiilis, mida nimetatakse verismiks, emotsionaalseks tõepärasuseks. Tõepoolest, Puccini teosed on emotsionaalsed ja tegevuslikult usutavad ning nii kandub vaataja koos tegelastega sügavale tunnete pöörisesse.

Kaks katusekambrite maailmas kulgevat kunstnikku armuvad. Olmelise elu raskuse ja omavaheliste riidude kirglikkuse kiuste leiavad nad ikka tee teineteiseni, kuni traagiline surm viib nad viimaks lahku ja jääb vaid unistus. „Boheem“ on täis maailmakuulsaid aariaid ja efektseid passaaže, tunnete tormi ja mõtlikke hetki. See on ooperikunst par excellence.

Tänavusel Birgitta Festivalil kahel õhtul esitusele tulev „Boheem“ on klassikaline kõige paremas mõttes. Marco Gandini lavastuslik versioon on klassikaliselt realistlik ning eriline ka selle poolest, et see on sündinud kuulsas Lucca linnas, kus sündis ooperi autor Puccini, ja samas teatris, millele ta kirjutas mõnedki oma meistriteosed. Itaalia noorte lauljate esituses on tunda tõelist kirge, Itaalia kohalik kriitika kiitis lavastaja julgust.

Lavastuse dekoratsioonid, kostüümid ja rekvisiidid pärinevad Rooma ooperi- ja Lucca Giglio teatrist.

Korraldaja: Tallinna Filharmoonia