Solistid:
Yena Choi (sopran)
Helen Lepalaan (metsosopran)
Lothar Odinius (tenor)
Lisandro Abadie (bass-bariton)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste

Sel aastal tähistatakse kogu maailmas Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva. Sel puhul toob dirigent Tõnu Kaljuste koos rahvusvahelise kõrgetasemelise solistideansambli, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga publikuni Beethoveni suurteose “Missa Solemnis” D-duur op. 123. ehk „Püha missa“.

“Mis südamest tulnud, läheb südamesse,” kirjutas helilooja selle teose tiitellehele. Traditsioonilises liturgilises missavormis ja -tekstis väljendab Beethoven jõuliselt nii enda kõige isiklikemaid mõtted ja tunded kui elab läbi oma ajastu sügavat valu ja traagikat.

Beethoveni elu lõpuperioodil, aastail 1819–1823 loodud oopus on jäänud sageli tema sümfooniate, eriti samal perioodil valminud Üheksanda sümfoonia varju. Pea kaks sajandit hiljem jõulukuu alguses sünnib see erakordselt võimas, dramaatiline ning haaravaid emotsioone tulvil muusika uuesti läbi Eesti esinduskollektiivide ning rahvusvahelise kõrgetasemelise solistideansambli, et avaldada austust Beethoveni suurvaimule.

Korraldaja Tallinna Filharmoonia koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga