Anton Bruckner (1824–1896)
Motetid „Os justi“, „Christus factus est“, „Ave Maria“

Arnold Schönberg (1874–1951)
„Herzlieblich Lieb, durch Scheiden“, „Schein uns, du liebe Sonne“, „Dreimal tausend Jahre“, „De profundis“

Frank Martin (1890–1974)
Missa a cappella topeltkoorile

Helsingi Kammerkoor
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Nils Schweckendiek

 

Esmakordselt saavad laval kokku kaks rahvusvaheliselt tunnustatud Põhjamaade koori Helsingi Kammerkoor ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, keda on pärjatud Grammy auhindadega. Ühiselt tähistatakse pidulike kontsertidega nii Eestis kui Soomes kolme helilooja – Bruckneri, Schönbergi ja Martini – tähtpäevi särava kooriklassikaga, mis vajab esitamisel filigraanset meisterlikkust ning vokaalset küpsust ja sära.

Kontserdi avavad Anton Bruckneri suursugused motetid, millega tähistatakse romantismiajastu ühe väljapaistvama Austria helilooja 200. sünniaastapäeva. Muusikaajalugu kujundanud Saksa helilooja Arnold Schönbergi sünnist möödub sel aastal 150 aastat. Ettekandele tulevate kooriteost hulgas on sel puhul kavas ka tema viimane lõpetatud teos, sügavalt läbitunnetatud „Psalm 130“ (De profundis). Kontserdi lõpetab särav „Missa topeltkoorile“, millega mälestatakse 50 aasta möödumist Šveitsi ühe tuntuma helilooja Frank Martini surmast. Meie aja ühe mõjusama missamuusikaga saab tervikuks suurejooneline kahe koori gala.

Rahvusvahelistel lavadel tuntud professionaalse Helsingi Kammerkoori repertuaar ulatub keskajast nüüdismuusikani, kus kesksel kohal on uudisteosed, mida salvestatakse mainekatele plaadifirmadele BIS Records, Alba Records, Toccata Classics ja ICSM Records. Koori kunstiline juht on Nils Schweckendiek, kellega koos võideti 2024. aastal Grammy auhind parima kooriesituse kategoorias plaadiga „Kaija Saariaho: Reconnaissance“. Schweckendiek on pühendunud meie aja muusika esitamisele ning teinud ligi 100 esiettekannet. Ta on Sibeliuse Akadeemia kooridirigeerimise professor ja Helsingi Muusikakeskuse koori kunstiline juht. Külalisdirigendina on ta juhatanud paljudes Euroopa riikides, aga ka USAs ja Hiinas. Eesti Filharmoonia Kammerkoori ees on ta esmakordselt.
helsinkichamberchoir.fi/en

 

Piletid Piletilevis.

Piletid Viljandi kontserdile:
Täispilet 20 €
Sooduspilet 15 € (õpilased/üliõpilased/pensionärid)
Pilet kahele 35 €
Pilet neljale 70 €
Toetajapilet 100 € (sisaldab broneeritud istekohta, kava ja kingitust)


Piletid Tallinna kontserdile:
Kuni 30.09.2024
Täispilet 20 €
Sooduspilet 15 € (õpilased/üliõpilased/pensionärid)
Pilet kahele 35 €
Pilet neljale 70 €
Toetajapilet 100 € (sisaldab broneeritud istekohta, kava ja kingitust)

Alates 1.10.2024
Täispilet 25 €
Sooduspilet 20 € (õpilased/üliõpilased/pensionärid)
Pilet kahele 45 €
Pilet neljale 90 €
Toetajapilet 100 € (sisaldab broneeritud istekohta, kava ja kingitust)

 

Vt veel: Helsingi Kammerkoor