fila-small-300

Foto: Mait Jüriado

Ülle Abner (sopran) alustas oma muusikuteed Tallinnas Nõmme Muusikakoolis viiuli erialal ja jätkas Pärnu Muusikakoolis klaveri erialal. Pärnu Ülejõe Gümnaasiumis õppides laulis ta koolikooris ning võttis hääleseadetunde Urve Tautsilt. Õpingud jätkusid Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis Lauri Breede dirigeerimisklassi. Juba kooli kõrvalt juhendas ta oma esimest koori, Mäluasutuste segakoori MaSk, ning töötas Vanemuise kontserdimajas, mis oli suureks inspiratsiooniallikaks.

2010. aastal sai Ülle kolme kooli vahelisel dirigeerimiskonkursil II koha. Samal aastal asus ta õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Ants Sootsi dirigeerimisklassis.

2011. aastal sündis Ülle Abneri ja Tiiu Sinipalu koostöös kammernaiskoor Sireen. Ülle on olnud ka kammerkoori Crede peadirigent, juhendanud TTÜ meesansamblit, teinud koormeistritööd kammerkooris Voces Musicales ning 2016. aasta sügisest töötab abidirigendina Inseneride Meeskoori juures. Lisaks on laulnud nii solisti kui koorilauljana paljudes koorides, näiteks Euroopa Kooriakadeemias Saksamaal, Eesti Kontsertkooris, kammerkooris Voces Musicales ja mitmes teises projektkooris.

Laulma hakkas Ülle juba 2-aastaselt oma vanemate õdede-vendade eeskujul ja nii kaua kui ta end mäletab, on ta alati soovinud lauljaks saada. Kuigi eluteel on tal ette tulnud teisigi põnevaid erialasid (näiteks ripsmetehniku, barista ja kohvikoolitaja amet), on ta alati teinud valiku muusika kasuks ning tänu sellele laulabi ta täna Eesti Filharmoonia Kammerkooris.