Foto: Herkki-Erich Merila

Rainer Vilu (bass) on õppinud Georg Otsa nim Muusikakoolis Henn Eriku lauluklassis, lõpetanud 2002. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia laulu erialal prof Mati Palmi juures ja täiendanud end samas koolis magistriõpingutel.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori tuli Rainer 1999. aastal. Pärast edukat ettelaulmist pakkus Tõnu Kaljuste võimalust laulda duetti koos Uku Jolleriga Händeli oratooriumis „Iisrael Egiptusest“ ning seejärel kutsuti ta põhikohaga EFK koosseisu.

Rainerile on eriliselt meelde jäänud tema esimene hooaeg kammerkooris kui üks tempokamaid ja intensiivsemaid: filmimised endises tselluloositehases ja Niguliste kirikus, kontserdireisid Iisraelis ja Austraalias ning üha uued kontserdikavad. Eredaid mälestusi on olnud rohkelt ka järgnevatel hooaegadel, näiteks EFK osalemine ooperilavastustes Aix-en-Provance’i festivalil 2011. ja 2013. aastal, dirigent Marc Minkovski ettevõtmised – turnee Wagneri/Dietschi „Lendava Hollandlase“ kontsertettekandega, Mozarti „Idomeneo“ Bremeni Muusikateatris ja Mozartwoche festivalil Salzburgis jpm.

Rainer esineb sageli ka solistina. Ta on tänulik, et on saanud kaasa teha Tõnu Kaljuste asutatud Nargen Opera kammerooperites, lauldes Idreno rolli Haydni „Armidas“, Ernestot Haydni koomilises ooperis „Elu kuu peal“ jt. Paul Hillieri käe all on ta esinenud solistina Britteni ooperis „Curley River“, Bachi Matteuse passioonis, Johannese passioonis ja Magnificatis. Hiljem on lisandunud mitmed soolod suurvormides, sh Vivaldi teoses „Beatus Vir“, Surma roll Rose’i teoses „Danse Macabre“ jm.
Alates 2009. aastast tegutseb Rainer koos EFK lauljate Raul Miksoni, Kaido Janke ning Henry Tiismaga EFK meeskvartetis ning aeg-ajalt esineb ka soolokavaga, mis põhineb Georg Otsa repertuaaril.

Rainer peab kammerkooris laulmist üheks erilisemaks ja vaheldusrikkamaks ametiks üldse, sest ta naudib jätkuvaid suurepäraseid kontserdipaiku, vaimustavaid dirigente ja erakordseid teoseid.