FILA-small-4

Foto: Mait Jüriado

Ott Kask (bass) on pärit Kuusalu vallast. Tema esimene kokkupuude muusikaga oli Kuusalu muusikakoolis isa käe all trompetit õppides. Ott on õppinud koorijuhtimist Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Peeter Perensi juures ja lõpetanud 2015. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia samal erialal Tõnu Kaljuste juures.

Juba õpingute ajal laulis Ott nii koorilaulja kui ka solistina paljudes koorides, sh Euroopa Kooriakadeemias, kammerkooris Voces Musicales, ansamblites Vox Clamantis ja Estonian Voices. Esinemisi on olnud lisaks Eestile paljudes Euroopa riikides, aga ka Venemaal, Jaapanis, Kolumbias, USAs.

Äratundmine, millega sooviks tulevikus tegeleda, tuli juba Kuulsalu Keskkoolis õppides, kui EFK andis koolis Risto Joosti juhatusel kontserdi. Sellest elamusest inspireerituna kandideeris ta EFK-sse. Esialgu oli Ott kaasatud mõnes kontserdiprojektis ning alates 2016. aastast laulab ta põhikoosseisus. Üks tema lemmikteoseid EFK repertuaarist on Arvo Pärdi „Aadama itk“. Solistina on ta esinenud Evangelisti osas Arvo Pärdi „Passios“.

Vabal ajal harjutab Ott meelsasti laulmist, aga armastab tegeleda ka mängude programmeerimisega ning motiveerib end tegelema spordiga, käima jooksmas ja jõusaalis.