fila-900px32

Foto: Mait Jüriado

Olari Viikholm (bass-bariton) lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu erialal 2012. aastal ning jätkab samas magistriõpinguid. Tema õpetajateks on olnud prof. Jaakko Ryhänen, prof. Mati Palm ja prof. Ivo Kuusk.

2003. aastal pälvis Olari Mart Saare nim lauljate konkursil II preemia.

Olari alustas lauljakarjääri Vanemuise teatris, aastail 2000–2006 laulis ta Rahvusooperis Estonia ning naasis Rahvusooperisse külalissolistina 2012. aastal. Alates 2013. aastast kuulub ta Eesti Filharmoonia Kammerkoori koosseisu.

Tema ooperirollide hulka kuuluvad nimiosa Verdi „Falstaffis“ festivalil Château de Rochambeau’s Prantsusmaal, Šariku rolli Timo Steineri ooperis “Kaks pead” Nargenfestivalil Tõnu Kaljuste juhatusel, nimiosa Rossini ooperis „Sinjoor Bruschino“, Moralest Bizet’ „Carmenis“, Mr. Slooki Rossini „Abieluvekslis“, Bobi Menotti ooperis „Vanatüdruk ja varas“, Sciarronet Puccini „Toscas“ jt. Lisaks on ta teinud operetirolle, näiteks Stotharti „Rose-Marie’s“, Straussi operettides „Öö Veneetsias“ ja „Viini Veri“, Lehári operetis „Lõbus lesk“ jm.

EFK-s teeb Olari kaasa nii koorilaulja kui ka solistina. Ta naudib alati kontserte, mida juhatab Tõnu Kaljuste ning imetleb tema võimet energiseerida nii muusikuid kui publikut. Ta peab oluliseks solistipartiisid Tõnu Kaljuste juhatatud suurvormides, nagu näiteks Rossini missas „Petite Messe solennelle“ ja Beethoveni „Missa solemnises“, samuti Mozarti Reekviemis Eri Klasi juhatusel, Bachi „Johannese passioonis“, Monteverdi „Maarja vespris“, Fauré’ Reekviemis jm. Olari tegi kaasa ka Pirita kloostris toimunud Hardi Volmeri multimeediaetenduses „Tallinn pole enam kaugel“, kus mängis Ivan Julma osa.

Koos Priit Volmeriga on ta juhtinud Kanal 2 telesaadet „Grimmiga ja grimmita“.

Olari teeb ka kõvasti sporti, ta on viiekordne Eesti meister korvpallis … Eesti teatrite vahelistel mängudel.