FILA-small-244

Foto: Mait Jüriado

Madis Enson (tenor) on sündinud Saaremaal, Kuressaares. Koorilauluga puutus ta kokku esmakordselt 5-aastaselt Kaarma põhikooli poistekooris. Ta lõpetas Saaremaa Ühisgümnaasiumi, kus tegeles õpingute kõrval tõsisemalt ka laulmisega nii ansamblis kui kooris, aga ka solistina. Tulemusena määrati talle 2003. aastal Kuressaare linna Kaunite Kunstide stipendium. Suundudes õppima Tallinna Ülikooli loodusteaduste erialale, laulis ta õpingute kõrval Hirvo Surva käe all Estonia poistekooris ja Revalia meeskooris. Tema esimeseks õpetajaks, kes pööras palju tähelepanu vokaalile, sai Henn Eerik. Edasi tuli loogilise jätkuna profikoor Estonia ooperikoor, kus hääleseadet tegi Ludmilla Kõrts. Madis laulis ka kammerkooris Voces Musicales, kus eesmärgiks on professionaalne suhtumine ja kõla. Sellest sai ta innustust tulla Eesti Filharmoonia Kammerkoori ettelaulmisele ning alates 2013. aastast on Madis EFK laulja.

EFK-s laulmine on olnud Madise unistus. Kõige enam köidab teda see, et koor on kui elus organism, kus pidev protsess nõuab jätkuvat vaimset ja füüsilist tööd iseendaga.

Tööst vabal ajal meeldib Madisele looduses matkamine. Ta tegeleb ka kitarrimängu ja ansamblilauluga ning peab muusikaalaste teadmiste täiendamist enesestmõistetavaks. Sportida eelistab ta korvpalliplatsil ja jalgrattaga sõites ning suuremate spordimängude ajal on ta veendunud tugitoolisportlane.