Foto: Herkki-Erich Merila

Laura Štoma (sopran) on Läti dirigent ja laulja, kes alustas muusikaga tegelemist juba lapsepõlves. Pärast Riia toomkiriku koorikooli lõpetamist, kus ta õppis koorijuhtimist ja klassikalist laulu, jätkas ta koorijuhtimise õpinguid Jāzeps Vītolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias. 2021. aastal lõpetas ta magistriõppe kiitusega Kaspars Ādamsonsi käe all.

Bakalaureuseõpingute ajal Riias hakkas Laurat huvitama orkestridirigeerimine, mis kulmineerus õpingutega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Paul Mägi juures. Ta lõpetas orkestridirigeerimise magistriõppekava samuti 2021. aastal. Tallinnas õppides osales ta mitmel meistrikursusel juhatades üliõpilasorkestreid ja instrumentaalansambleid dirigentide Jüri Alperteni, Arvo Volmeri ja Risto Joosti juhendamisel. Oma lõpueksamil dirigeeris Laura Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit. Õpingute jooksul Riias ja Tallinnas jätkas ta tööd Läti Raadio koori ja Läti Kultuuriakadeemia segakoori Sōla juures.

Lisaks dirigendikarjäärile on oluline ka Laura Štoma roll professionaalse lauljana. Tema kogemuste hulka kuulub osalemine Tenso Euroopa kammerkooris ja Euroopa kooriakadeemias, esinemised nii koorilaulja kui ka solistina Läti Raadio koori ja Läti riikliku segakooriga Latvija, samuti auhinnavõidud kohalikel lauluvõistlustel. Läti Kultuuriakadeemia segakooriga Sōla on Laura tihti osalenud koorikonkurssidel Lätis ja mujal Euroopas. Solistikarjääri tipphetkedeks võib lugeda plaadisalvestusi Läti professionaalsete kooridega, osalemist Sigulda ooperifestivalil ja ülesastumist Läti XXVI laulu- ja XVI tantsupeo lõppkontserdil.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja on Laura alates 2022. aastast.