Foto: Herkki-Erich Merila

Kristel Marand (alt) alustas muusikaõpinguid Viljandi Muusikakoolis, õppides klassika suunal klaverit ning pop-jazzi suunal saksofoni. Lauldes erinevates koorides inspireerivate dirigentide juhendamisel süvenes armastus koorimuusika vastu ning pärast keskkooli suundus ta Tallinnasse dirigeerimist õppima.

Kristel on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe 2011. aastal kooridirigeerimise erialal professor Ants Sootsi käe all. Esimese magistrikraadi omandas ta 2013. aastal hääleimprovisatsiooni erialal professor Anne-Liis Polli ning teise 2021. aasta kevadel kooridirigeerimise erialal professor Tõnu Kaljuste juhendamisel. Ta on täiendanud end Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis, mille lõpetas 2017. aastal helindamise erialal.

Kristel on juhendanud nii laste-, noorte- kui ka täiskasvanute koore, vedanud oma laulustuudiot, töötanud õpetajana ning laulnud kammerkoorides Collegium Musicale, Voces Musicales ja Eesti Kontsertkoor. Hetkel töötab ta Eesti Kunstiakadeemia kammerkoori peadirigendi ja kammerkoori Collegium Musicale abidirigendina ning juhendab Tartu Ülikooli Puhkpilliorkestri Popsid Tallinna filiaali. Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja on ta alates 2023. aasta augustist.

Kristel armastab muusikas mitmekülgsust ning erinevate stiilide ja hääletehnikate ühendamist. Lisaks laulmisele on tema suurteks kirgedeks vokaalarranžeeringute tegemine, saksofonimäng ja reisimine.