FILA-small-314

Foto: Mait Jüriado

Karoliina Kriis (sopran) on sündinud-kasvanud Tartus. Koorikasvatuse sai ta Tartu Karlova Gümnaasiumis, kus alustas ka soololauluga, õpetajateks Lembit Soone ja Mall Heinmaa. Karoliina lemmikõppeaineks oli solfedžo, mistõttu ta jätkas muusikaõpingutega Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis õpetaja Viviane Kallaste juures ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille lõpetas ta 2008. aastal prof. Ivo Kuuse lauluklassis.

Juba EMTA viimastel õpinguaastatel tegi ta kaasa Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsertidel ning alates 2007. aastast kuulub EFK koosseisu.

Karoliina on teinud erinevaid rolle EMTA ooperistuudio. Ka EFK-s on õnnestunud laulda mitmeid soolosid ja väiksemaid rolle, neist kaht oma lemmikdirigendi Marc Minkowski juhatusel – Griegi „Peer Gyntis“ ja Mozarti „Idomeneos“.

Karoliinale meeldib erinev muusika, muusikalist-rockini ja kammermuusikast-ooperini välja. Tänu kammerkoorile on eriti südamelähedaseks saanud Arvo Pärdi, Galina Grigorjeva ja Tõnu Kõrvitsa looming.

Karoliina suurimad kired on reisimine ja ilu kogemine-loomine: käsitöö kallal nokitsemine ja nikerdamine, õmblemine, ehete disainimine. Aga silm läheb tal alati särama ka kriminaalpsühholoogilistel teemadel arutledes, mõtteainest selleks ammutab ta arvukatest raamatutest, dokfilmidest ja telesaadetest.