Kaarel Telgmaa (tenor) alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal, kooli aga lõpetas koorijuhtimise erialal. Pärast ühte aastat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektronmuusika erialal otsustas ta muusikaõpingutest loobuda ning kõrghariduse omandas Tallinna Ülikoolis haldusjuhtimise erialal, laulmisega jätkas aga hobina.

Laulnud on Kaarel kogu oma elu – juba 5-aastaselt viis isa ta laulma Eesti Reklaamfilmi Väikesesse Viisikoori, mida juhatas Maire Eliste. Seejärel osales ta Lydia Rahula asutatud Tallinna Poistekooris ja häälemurde järel paralleelselt ka Tallinna Muusikakeskkooli kammerkooris, mida juhatas Evi Eespere. Kammerkooris Voces Tallinn on ta laulnud alates selle asutamisest kuni tänaseni, olles ka koori kunstinõukogu liige. Kuigi suurema osa oma tööalasest karjäärist on Kaarel leiba teeninud erasektoris erinevatel ametikohtadel, viis suur laulukirg ta viieks aastaks ka Eesti Rahvusmeeskoori ridadesse (2013–2018), kus hääleseadjaks oli Triin Ella, ja alates 2016/2017 hooajast on hääleseadjaks Mart Kroon, kellega koostöö jätkub tänaseni.

Alates 2024. aasta maist kuulub Kaarel Eesti Filharmoonia Kammerkoori koosseisu.

Kaarli muusikaeelistused on mitmekülgsed – ta kuulab hea meelega nii klassikat kui ka kaasaegset popmuusikat, underground´i ja house’i. Klassikalist muusikat eelistab kuulata elavas esituses. Koorimuusikast meeldib talle Arvo Pärdi ja Cyrillus Kreegi looming. Ta naudib väga J. S. Bach koorimotette, suurejoonelist h-moll missat, Palestrina vanamuusika, Rahmaninovi ortodoksi muusikat, sh „Koguöist jumalateenistust“ ja palju muud.

Vabal ajal meeldib Kaarlile rattaga sõitmas käia, talviti suusatada ja suviti ujuda. Lisaks on ta suur hobiehitaja ja ökoehituse fänn ning oma maja sisetööd on ta kõik ise teinud. Kui veidike rohkem vaba aega on, meeldib talle ka lugeda ja ulmefilme või kosmose- ja loodusdokfilme vaadata.