FILA-small-286

Foto: Mait Jüriado

Kaarel Kukk (bariton) on pärit Tartust. Tallinnasse tuli ta esialgu õppima arhitektuuri. Kuid pärast lühikesi õpinguid Tallinna Tehnikakõrgkoolis ja Eesti Kunstiakadeemias ning ajateenistust Üksik-sidepataljonis jõudis ta veendumusele, et kõige köitvam tegevus tema jaoks on laulmine kooris, eriti Kadri Leppoja juhatusel. Seetõttu asus Kaarel oma õe Maarja Leemeti eeskujul, kes laulis toona Eesti Filharmoonia Kammerkooris, õppima laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ettevalmistuskursusel. Ta täiendas end ka Georg Otsa nim. Muusikakoolis. 2013. aastal lõpetas Kaarel EMTA bakalaureuseõppe laulu erialal ja 2016. aastal magistriõppe sama eriala pedagoogilisel suunal, õpetajateks Mati Palm ja Taavi Tampuu. Olulisteks teenäitajateks peab ta ka Peeter Kooij’ ja Eva Märtsoni meistrikursusi, kus on osalenud korduvalt.

Kaarel on kolmel aastal laulnud Savonlinna Ooperifestivali kooris. Põnevaks väljakutseks on olnud rollid Olav Ehala lastemuusikalis “Käsikivi kosmosest” ning Marianna Liiki ja Sander Mölderi ooperis “Korduma kippuvad küsimused”.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ridades on Kaarel alates 2014. aastast. Lemmikteos koori repertuaarist on Alfred Schnittke Koorikontsert, aga ka Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvitsa ja J. S. Bachi teosed.

Vabal ajal armastab ta teha pikki jalutuskäike nii linnas kui looduses, aga meeldib ka lugeda, rattaga sõita, reisida ja külastada kunstinäitusi.