FILA-small-32

Foto: Mait Jüriado

Joosep Trumm (tenor) on sündinud 1989. aastal Paides ning üles kasvanud Tartus, ent tema juured ulatuvad Võrumaale, sügavale Haanjamaa kuplite vahele. Ta on õppinud Tartu 1. Muusikakoolis saksofoni ja klaverit, Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis klassikalist laulmist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogikat. Eesti Filharmoonia Kammerkooris laulab Joosep alates 2016. aastast, ehkki koori esinemistel on ta osalenud juba varem. Kammerkooris lauldes paelub teda eelkõige mitmekülgne ja kiirelt vahetuv repertuaar ning rõõm kollektiivis musitseerimisest. Meeldejäävaimaks esinemiseks kooriga on seni olnud Alfred Schnittke Koorikontserdi ettekanne, see teos on tema lemmikute absoluutses tipus juba pikalt püsinud.

Lisaks Eesti Filharmoonia Kammerkoorile töötab Joosep Võru ja Tartu noorte meeste kooride juures abidirigendi ja kontsertmeistrina, samuti tegutseb vabakutselise tõlkijana inglise-eesti suunal. Joosep on mõnel määral edu saavutanud ka heliloojana – aastal 2013. plaadistas kammerkoor Head Ööd, Vend dirigent Pärt Uusbergi juhatusel tema kooriteose “Valge roosi sõnad” ning aastal 2016. toimus Tallinnas ja Tartus tema esimene autorikontsert “Matsalu kauged taevad”.

Vabal ajal on Joosepi suurimaks kireks padrikutes ja soomülgastes rändamine – ta on matkanud Eestis ja naabermaades, ent ka Alpides, Islandil, Gruusias ning Lapimaal, eriti südamelähedased on talle aga meie lõunanaabri Läti maastikud. Jutte tema rännuteedest võib lugeda matkablogist http://normaalnekoikteevadnii.blogspot.com ja valik tema heliloomingust leidub leheküljel https://soundcloud.com/joosep-trumm/.