Foto: Kristian Kruuser

Janari Jorro (bariton) lauljatee algas Võru Poistekooris Mare Visnapuu juhendamisel, samas laulis ka ansamblis ja osales solistina erinevatel laulukonkurssidel. Visnapuu soovitusel asus Janari õppima klaverit Võru Muusikakoolis. Edasi jätkusid tema õpingud klassikalise laulu erialal Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis (õp. Henn Pai, Viviane  Kallaste ja Taavi Tampuu) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dots. Taavi Tampuu). Ta on täiendanud end Eva Märtsoni meistrikursustel.

Professionaalse lauljana on Janari töötanud Vanemuise ooperikooris (2008–2012), Savonlinna Ooperifestivali kooris (2015–2017) ja Eesti Rahvusmeeskooris (2017–2020), viimases kooris tegutses ta ka hääleseadjana. Ta on osalenud Lübecki kooriakadeemias. Alates 2020/2021 hooajast kuulub Janari Eesti Filharmoonia Kammerkoori koosseisu.

Janari on teinud erinevaid lavarolle, sh laulnud Aenease osa Purcelli ooperis „Dido ja Aeneas“ (EMTA ooperistuudio / Varajase muusika keskus / Lavakunstikool), De Guiche’i Tambergi ooperis „Cyrano de Bergerac“ (EMTA / RO Estonia), Gili rolli Wolf-Ferrari ooperis „Susanna saladus“ (Opera Veto), Krahv Almavivat Mozarti ooperis „Figaro Pulm“ (EMTA / RO Estonia), Parist Gounod’ ooperis „Romeo ja Julia“ (RO Estonia).

Vabal ajal meeldib Janarile tegeleda puude ja põõsaste kujundamisega. Poisieast peale on ta teinud ka sporti, lemmikalaks võrkpall.